İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Adaylar Duyuru Bekliyor

İŞKUR tarafından aylar önce alımı yapılacağı ilan edilen iş ve meslek danışmanı (İMD) sonuçlarının aylardır açıklanmaması, adayların talepleri ve gündeme yansıyanları aktarıyoruz...

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Adaylar Duyuru Bekliyor

İŞKUR Haziran 2018 tarihinde ilan yayımlamış, İş ve Meslek Danışmanı (imd) alımı yapacağını duyurmuştu. Bu alımlara başvuru yapan adaylar, ilan sonuçlarını beklemeye başladılar. Üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen, İŞKUR imd sonuçları için henüz bir duyuru gerçekleştirmiş değil. İŞKUR' un iş yükünün ağır olduğu, çok sayıda projeyi ve işçi alım sürecini eş zamanlı olarak yürüttüğü bilinmektedir. Ancak yaklaşık 8 ay bir tarihin geçmiş olduğu bu ilanın sonuçlarının artık açıklanması, son durum hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Bir açıklamanın yapılmayışı, adayların stresli ve bir o kadar da meraklı bekleyişini sürdürmektedir.

Adaylar sosyal medyada tepki gösteriyorlar

Sitemiz üzerinden bize ulaşan, mail atan ziyaretçilerimiz konuyla ilgili bilgilendirmeye ihtiyaç duyduklarını dile getirmekte, sosyal medya platformları üzerinden seslerini İŞKUR yetkililerine duyurmaya çalışmaktadırlar. İlgi gören bir pozisyon olan İŞKUR' un bu ilanı için sonuçların ne zaman açıklanacağı merak edilmektedir. Yapılan duyuruda İŞKUR' un bünyesine alınacak bu danışmanlarla alakalı sonuçların Aralık ayında açıklanacağı belirtilmiş, aylar geçmiş olmasına rağmen açıklama gerçekleştirilmemiştir. Çok sayıda haber platformunda da ele alınan bu konuyla alakalı, adaylar bir çözüm beklemektedirler.

16 Kasım 2018 tarihinde büro personeli pozisyonuna yönelik sonuçlarının da açıklandığı, bahsi geçen ilan süreci için; adaylara bilgilendirme yapılmalı, sonuçlar açıklanmalıdır.

Tüm memur alım haberleri, ekonomi ve gündem haberlerinden ilk siz haberdar olmak için ücretsiz olarak isinolsa mobil uygulamalarını indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İMD MAĞDURU
İMD MAĞDURU - 2 yıl Önce

İlk önce sesimizi duyurduğunuz için çok tşk ederiz Bakan açıklama yaptı 1 ay önce bitti diye halen açıklanmıyor bu kadar zormu sonuç açıklamak bu kadar umutla bekleyen insanların umutlarınla oynamak yazık bir sonuç açıklayamıyorlarsa

İmd adayı
İmd adayı - 2 yıl Önce

sesimizi duyup haber yaptığınız için teşekkür ederiz

Kadro açılsın
Kadro açılsın - 2 yıl Önce

2019 yılı imd alımları ne zaman yapılacak?

İmd sonuc bekliyor
İmd sonuc bekliyor - 2 yıl Önce

Daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyoruz.Hayatımız tıkandı kaldı, ne önümüzü görebiliyoruz ne plan yapabiliyoruz.Bir alımın bu lafar uzin süre açıklanamaması Gerçekten çok üzücü.Bakanlar buroktatlar mududurler...kimse sesimizi duymadı.Bin kisilik bir alımın 8 ayda açıklanamaması Devlet işlerinin ne kadar hızlı yurudugunun de bir göstergesi sanırım.

İmd Adayı
İmd Adayı - 2 yıl Önce

Bekleyen bunca adayın sesini duyurduğunuz için teşekkür ederiz.

anonim
anonim - 2 yıl Önce

9 aydır bekliyor millet...

İşsiz danışman
İşsiz danışman - 2 yıl Önce

Devleti idare edenler kusura bakmasın diyemeyeceğim baksınlar artık. 2016 kpss puanıyla 2019 yılında memur olmayı halen daha beklemek bu devletin kusurunu gösterir.