İŞKUR'a 1000 (Bin) İş ve Meslek Danışmanı Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye İş Kurumuna 1000 (Bin) İMD personeli alımı yapılacağı müjdesinin ardından adaylar merakla İş ve Meslek Danışmanı alımlarının ne zaman yapılacağını sormaktalar.

İŞKUR'a 1000 (Bin) İş ve Meslek Danışmanı Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı alımları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı.

İş ve Meslek Danışmanı olmak için atama bekleyen adaylar uzun zamandır İMD alımının yapılmasını beklemekteler. Bakan Sarıeroğlu daha önce yapılan atamaların kurum içinden yapıldığını ve dışarıdan Bin kişinin atamasının yapılması için çalışıldığını müjdeledi. 

İMD ALIMLARI NE ZAMAN?

Bilindiği gibi 2018 yılında İMD ataması gerçekleşmedi. Daha önce yapılan atamaların ardından atama bekleyen adayların sayısı katlanarak artmakta. İş ve Meslek Danışmanı olmak için adayların bu alanda sertifika sahibi olmaları gerekmekte.Henüz Bin İMD alımının ne zaman yapılacağı açıklanmadı. Umutlu bekleyişleri devam eden meslek danışmanlarının gereken atamaların gerçekleşmesi için yapılacak yeni açıklamaları İşin olsa ekibi olarak duyuracağız. 

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 21:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz danışmanlardan biri
İşsiz danışmanlardan biri - 1 yıl Önce

Hadi İNŞALLAH atamamız yapılır. 5 yıl oldu bin kişilik kadro çok yetersiz.

Üniversiteli
Üniversiteli - 1 yıl Önce

10-15 bin civarı sertifikalı bekleyen olmalı.atanan ve sertifika süresi dolanlar da vardır.tam rakam bilinmemektedir.ama 1000 kişi çok az.en az 5000 alım olmalıdır en kısa sürede

Meraklı
Meraklı - 1 yıl Önce

1000 kişilik kadroya 2000 kişi basvurur mu? Yani iş ve meslek danışmanlığı sertifikası olan 2000 kişi var mıdır? Puanlar 75 in altında mı olur yoksa üstün de mi? Kafamda deli sorular.

Merve
Merve - 1 yıl Önce

2000 ne ya 20000demek istedin galiba 30000kisinin elinde bu sertifik

a varmis

Deniz
Deniz - 1 yıl Önce

Arkadaşlar alım ne zaman olur sizce

Yagmur
Yagmur - 1 yıl Önce

Ekonomi alt üst olmuş dolar euro almış başını gitmiş hergun yeni bir rekorla uyanıyoruz.ulke bu durumdayken kimsenin imd ataması aklına bile gelmez .olan yine bize olur hem sertifikalar hem de kpss puanları yanar