İl - İlçe Jandarmaya 4 Bin Korucu Alımı, 2019 Yılında Alım Yapılacak Mı?

2019 yılı içerisinde 4 bin korucu alımı yapılacak mı? İl ve ilçe jandarmaya 4 bin korucu alımının detayları ve ilan tarihine haberimizde yer verdik...

İl - İlçe Jandarmaya 4 Bin Korucu Alımı, 2019 Yılında Alım Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, il jandarma ve ilçe jandarma bünyesine korucu alımları yapılacağı ifade edilmişti. Anadolu Ajansı' nın programına konuk olan ve burada önemli açıklamalar gerçekleştiren İçişleri Bakanı Soylu, korucu alımlarını müjdelemişti. Ayrıca bu korucuların uzman erbaş, astsubay, subay olma şanslarının bulunduğu da dikkat edilmesi gereken diğer noktalar arasında yer almaktaydı. İçişleri Bakanı Soylu' nun açıklamalarının ardından bin kişilik bir korucu alımı gerçekleştirildi ve korucuların sayısının toplamda 5 bin olacağı aktarılmıştı. Bu bağlamda hali hazırda 2019 yılı için 4 bin korucu alımı için ilan yayımlanması beklenmektedir.

Korucu alım tarihi, şartlar ve detaylar

T.C vatandaşı olmak, askerlik hizmetimi tamamlamış olmak, kamu zararına faaliyetlerde yer almamış olmak, herhangi bir terör örgütüyle ya da zararlı faaliyetiyle ismi anılmamış/bulunmamış olmak, herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak, görev alınacak mahallede ikamet ediyor olmak, nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak şeklinde özetlenebilmektedir.

Korucu alımları için net bir tarih verilmedi, bu nedenle ilana yönelik tarih bildirmek oldukça zor. Mevcut seçim süreçleri, yürütülen diğer alımlar ve bunların sonuçlanma süreçlerinden dolayı, korucu alımlarının Nisan aylarında kamuoyuna duyurulacağını düşünmekteyiz. Elbette bu ilanları takip ediyor, gelişmeleri anlık olarak isinolsa.com mobil uygulamalarımız aracılığıyla sizlere ulaştırıyor olacağız. İlan yayımlandığında bildirim almak için, uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da ilanları takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Yuksekovada da korucu alimi yapiliyor fakat mulakatlarda yuksek puan alan alinmiyor rüşvet veren aliyor ben buna sahid oldum böyle adaletmi olur boyle hukukmu olur niye oyle yapiliyor nereye kadar ruşvetçilere var kazananlara yok böyle adalet olmaz önce buna bir yol bulun sonra kadro verin ya herkese verin yada rüşvetçilere vermeyin bu adalet degil..yüksekova ve köylerinde bunlar yasaniyor ve mulakatakilerde biliyor ordaki surumlu rutbeliler..

Tacettin
Tacettin - 2 yıl Önce

Korucu alımın seçim öncesi olması bence daha mantıklı

Abbas evsan
Abbas evsan @Tacettin - 2 yıl Önce

Korucu alimi secimden önce yapilirsa daha iyi olur korucu alimi nezaman

Mahmut47
Mahmut47 - 2 yıl Önce

Seve seve bu vatana hizmet etmek istiyorum gereyinin yapilmasini arz ederim saygilarimla

Mahmut47
Mahmut47 - 2 yıl Önce

Seve seve bu vatana hizmet etmek istiyorum gereyinin yapilmasini arz ederim saygilarimla

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

Seçimden önce yayınlansa daha mantıklı

Firat
Firat - 2 yıl Önce

Secimden once alimlarin olmasini istiyoruz secimden sonra manasi kalmaz

naim bagcı
naim bagcı - 2 yıl Önce

kurucu olmak istiyorom işAllah şeçimden önce olur

vedat vargün
vedat vargün - 2 yıl Önce

Kars digor dağpınar korucu alımı olacakmı bende bu vatanıma hizmet etmek istiyorum saygılar