İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Alımı Başvuruları Sona Eriyor

ÖSYM tarafından başvuru tarihleri açıklanmış olan kaymakamlık sınavı başvurularında son güne gelindi. İşte Kaymakam olma şartları ve sınav detayları.

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 100 kişilik boş kadro ile kaymakam alacak. Bu yönde kaymakamlık sınavı yapılacak oluo ÖSYM sınav takviminde sınav tarihlerini'de duyurdu.

SINAV BAŞVURULARI SONA ERİYOR!

İçişleri Bakanlığı kaymakamlık sınavı başvuruları 19 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Bu kapsamda adaylar başvurularıı en geç 25 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular ÖSYM başvuru sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup ayrıca adayların başvuru ücretini anlaşmalı bankalara yatırmaları gerekmektedir. Bu yönde adaylardan sınav ücreti alınacaktır.

SINAV DETAYLARI NEDİR?

2019 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık), 9 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavın ilanı, İçişleri Bakanlığı tarafından başvurular başlamadan önce yapılacaktır. İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır. Başvuru koşullarını taşımadığı halde sınava giren ve başarılı olan adayların atamaları İçişleri Bakanlığı tarafından yapılmayacaktır.

GEÇ BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Geç Başvuru Günü 9 Ekim 2019 tarihidir. Sınava başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU VE DETAYLAR BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bitlisli
Bitlisli - 2 yıl Önce

Lütfen terhis sarti olmasin hayalim jöh olmak lütfen terhis şartı olmasin