İçişleri Bakanından Bekçi ve Polis 2019 Alımı Açıklaması! Alımlar Ne Zaman?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi ve polis alımına yönelik açıklamalar gerçekleştirmiş, önemli bilgilere yer vermişti. Peki polis alımı ve bekçi alımı ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

İçişleri Bakanından Bekçi ve Polis 2019 Alımı Açıklaması! Alımlar Ne Zaman?

Yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen polis alımı ve bekçi alımı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalarda bekçi ve polis alımına yönelik bilgilendirmeleri de içeriyordu. Bakan Soylu açıklamalarında polislerin sayısına, Şubat ayındaki yeni alımlara ve bu alımlardaki süreçlere değinmişti. Açıklamasında " Bugün 6338 kardeşimiz POMEM'lerden mezun oluyor. Geçen gün de 3200 kardeşimizi mezun ettik. Yaklaşık 10 bine yakın mezunu bu hafta verdik. Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz. Hemen hemen müracaatlarını tamamladık. 10 bin 500 bekçiyi daha inşallah Şubat ayının sonu itibariyle göreve başlatmış olacağız. Bizim kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana bir şey söyledi. Vatandaşımız yatarken bekçinin düdüğünü duysun rahat uyusun. Memleketimizin sokaklarını mahallelerini bekçi düdükleriyle inşallah daha güzel hale getireceğiz. son dört yılda mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 74.677 oldu. Aktif görevdeki polislerin üçte biri. " ifadelerini kullanmıştı.

Polis ve bekçi alımları ne zaman yapılacak?

Mevcut alımlar incelendiğinde, ilan süreçlerinden dolayı polis ve bekçi alımıyla alakalı Şubat-Mart aylarında ilanların yayımlanmasını beklemekteyiz. Bu tarih aralığı elbette isinolsa.com ekibi olarak bizlerin görüşleridir. İlana yönelik kesin bir bilgilendirme yapılırsa, mobil uygulamalarımız ve Facebook grubumuz üzerinden sizlere bilgilendirmeleri sağlayacağız. Tüm bekçi ve polis alımlarından ilk siz haberdar olmak, cep telefonunuza ücretsiz bildirim almak için mobil uygulamalarımızı Android ve iOS marketlerden indirebilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer
Omer - 2 yıl Önce

Sayın bakanım lütfen alımlar eğitim durumu ortaokul mezunu olsun

faruk arslan
faruk arslan - 2 yıl Önce

Yaş sınırını 39 a kadar çıkarmanız lazım lütfen bende yararlanmak istiyorum 6 yıllık deneyimim var artı silahlı güvenlik kimliğim elinde sayın bakanım Allah sizlere zeval vermesin Allahım bukonuyla ilgili duyarlı olalım devletimize Allahım zeval vermesin

FEYZA
FEYZA - 2 yıl Önce

YAŞ SINIRI 35 OLSUN NE OLUR LÜTFEN

Baris kiran
Baris kiran - 2 yıl Önce

İlk okul mezunu bekci alimi bekliyoruz sayin bakanim

SERCAN
SERCAN - 2 yıl Önce

YAŞ SINIRI 30 OLMAMALI

Guven
Guven - 2 yıl Önce

Yasın esnetilmesini iştiyoruz 35 olursa bu vatanın gençleride nasiplenir ins sesimizi duyarlar

Hikmet Mıraz Kaya
Hikmet Mıraz Kaya - 2 yıl Önce

Askerlik şartı kalkarsa muhteşem olacak. 600 bin kişi bedelliye başvurmuş. Bunların içinde bekçiliği bekleyen binlerce genç vardır. Şart kalkarsa bu iyiliği unutmazlar.

mezun2
mezun2 - 2 yıl Önce

martta gelir ilan.Her sene böyle oluyor