HSK KPSS En Az 60 Puan İle ve KPSS'siz 45 Personel Alımı İŞKUR'da Yayımlandı! Başvurular Başladı

Hakim ve Savcılar Kurulu işçi personel alımı yapacağını belirtti. Bu yönde geçtiğimiz günlerde ilan yayımlandı ve adaylar başvuruların başlamasını beklemekteydiler. İlgili ilan İŞKUR üzerinde yayımlandı ve adaylar başvurularına başladılar.

HSK KPSS En Az 60 Puan İle ve KPSS'siz 45 Personel Alımı İŞKUR'da Yayımlandı! Başvurular Başladı

Hakim ve Savcılar Kurulu bünyesine farklı alanlarda toplamda 45 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı gerçekleştirecek. Farklı pozisyonlarda toplamda 45 kişilik kadro ile işçi alımı ve personel alımı yapılacak.Adaylar başvurularına ilanın İŞKUR aracılığı ile yayımlanmasının ardından başlayabilirler ve adaylara başvuru için 5 günlük bir süre verilmiş olup 5 günün sonunda başvuru ekranı kapanacaktır. İşin Olsa ekibi olarak ilgili ilan hakkında detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

İLANIN DETAYLARI:

Hakim ve Savcılar Kurulu toplamda 45 kişilik boş kadro ile Bilgisayar teknolojisi Teknikeri, Şoför ( Yolcu Taşıma ), Elektrikçi, Temizlik Görevlisi, Sıhhi tesisatçı, Mobilyacı ve Bahçıva/ Peyzaj Bahçıavı pozisyonlarında alım yapacak olup, Şoför kadrosu için adaylardan KPSS şartı aranacaktır. Diğer pozisyonlar için ise KPSS şartı aranmayacaktır. İlgili ilana en az İlköğretim, Ortaöğretim, Lise ve Ön Lisans mezunu olanlar başvuru yapabilecek.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Şoför pozisyonu için 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak ( Diğer pozisyonlar için KPSS aranmayacak ) ve Ankara'da ikamet ediyor olmak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Söz konusu ilan ile ilgili duyuru Cuma günü yapılmıştı ve adaylar başvurularına ilanın 18 Şubat 2019 tarihi itibari ile yayımlanmasının ardından başladılar ve adaylar başvurularını en geç 22 Şubat 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre adaylar başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi olan https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden elektronik ortamda veya Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir. İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Ayrıca ilanın başvuru sonuçları açıklandığında bildirim almak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 22:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vehbi
Vehbi - 3 yıl Önce

O kadar lisans mezunu boşta iken üzücü

Muhammet Akkaş
Muhammet Akkaş - 3 yıl Önce

Şöförlük başvurusu için lise mevzunları başvurabiliyor mu

SIRADAKİ HABER