Hangi İllere Bekçi Alımı Yapılacak? Bakan Soylu Açıkladı: Bu 3 İl İçin Kadrolar Kesinleşti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi alımlarının 8 Martta yapılacağını açıklamıştı. Bu alımlarla alakalı gündemde hala soru işaretleri bulunurken, bekçi alımının hangi şehirlere yapılacağı da çok sorulan sorular arasındaydı. Bakan yaptığı açıklamasında bekçi alımlarıyla alakalı 3 il için kesin kadroyu ifade etti. İşte o iller ve kadro sayıları...

Hangi İllere Bekçi Alımı Yapılacak? Bakan Soylu Açıkladı: Bu 3 İl İçin Kadrolar Kesinleşti

MART AYINDA 8 BİN BEKÇİ ALIMI YAPILACAK - İLAN TARİHİ NE OLACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, bekçi alımlarıyla alakalı olarak önemli ifadelere yer verilmişti. Katıldığı programda konuşan İçişleri Bakanı Soylu bekçi alımları için Mart ayında ilana çıkacaklarını dile getirmişti. EGM 8 bin bekçi alımı için Mart ayında ilana çıkılacağı ifade edildi ancak çok sayıda aday tarafından ilanın kesin tarihi merak ediliyor. İlanla alakalı bazı başvuru koşullarıyla alakalı talepler de adaylar tarafından gündeme getirilmeye çalışıldığından, bu konudaki bilgilendirmelere tekrar yer vermek istiyoruz.

BEKÇİ ALIMLARI MART AYININ İLK HAFTASINDA YAYIMLANABİLİR

İlanla alakalı takvim henüz açıklanmadı ancak bu alımların Mart ayının ilk haftasında yayımlanabileceği düşünülmektedir. İlanlarla alakalı yeni bir gelişme yaşanırsa takip edip sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. İçişleri Bakanlığı bekçi alım ilanı yayımlandığında bildirim almak isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

BAKAN SOYLU' DAN AÇIKLAMA TÜM VİLAYETLERE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

Bakan Soylu tarafından yapılan bekçi alımı açıklamasında, daha önceki günlerde alımların tüm vilayetlere yapılacağı ifadeleri kullanılmıştı. Vatandaşların huzur ortamının temininde bekçilerin görev alarak elde ettikleri başarılara yer verilmiş, suç oranlarındaki azalışa dikkat çekilmişti. Bu durumla alakalı daha fazla detaya ihtiyaç duyan ziyaretçilerimiz aşağıdan bekçi alımının kesinleştiği 3 ile göz atabilirler.

3 İL İÇİN BEKÇİ ALIMI KESİNLEŞTİ, BAKAN AÇIKLADI

Yozgat' ta bir programa katılan Bakan Soylu, Yozgat' ta bekçilerin olup olmadığını sordu. Vatandaşların " Yok " yanıtını vermesi üzerine de Soylu tarafından kullanılan ifadelerde talimatın verileceği ve Yozgat' a da mutlaka bekçilerin alınacağı aktarıldı. Bu nedenle kesinleşen bekçi alımlarından ilki Yozgat' a olacak şeklinde söylemek mümkündür. Diğer iki il ise zaten herkes tarafından bilinen İstanbul ve Ankara olarak aktarılıyor. Ankara' ya yaklaşık olarak 500 civarında bekçi alımının yapılması bekleniyor. İstanbul' a da en az bu kadar bekçi alımının yapılacağı öngörülüyor. 8 bin bekçi alımı ile alakalı güncel bilgilere ulaşmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman yûksel
Abdurrahman yûksel - 2 yıl Önce

Bekçiler için yaş siniri kaldirilmali yani ben õrnek 48 yaşindayim işim yok baş vurularim negatif sebeb yaş engel aldigim cevap emekli olsan çalişabilirdik ama emeklide deyilsin yaşinda fazla biz 35 yaşini geçmemiş olmak cevapi aliyorum ben im gibi

Ayhan tosun
Ayhan tosun - 2 yıl Önce

Bekçilik yaşı 35 çıkartılsın..

Mehemt
Mehemt - 2 yıl Önce

Özel harakat başvurularını bekliyoruz