Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bin Kamu Personeli Alacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin kamu personeli alımı yapacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bin Kamu Personeli Alacak
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı her sene memur alımı yapmaya devam ediyor. Bundan önceki yıllarda söz konusu bakanlık az alım yapıyor olsa da son birkaç sene içerisinde alımlar daha da artmıştır. Alımlar genel olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılan Merkezi Atama ile gerçekleştiriliyor olsa da söz konusu bakanlık her sene kendi bünyelerinde sözleşmeli ya da daimi olarak çalışmak üzere kurum sınavlarına tabii tutulmakta ve bu sınavlardan başarılı olan adaylar sözlü mülakatlara çağrılmaktadır. Buradan da başarılı olan adaylar Gümrük ve Ticaret Bakanlığında istihdam etmektedir. Yeni yayınlanan bildiri ile bakanlığın bin personel alımı yapacağı duyuruldu.

Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı toplam bin personel alımı yapacağını duyurdu peki alınacak olan personellerde aranan şartlar nelerdir? alımlar ne zaman yapılacak?

Yayınlanan resmi bildiri incelendiğinde alımların 2017 yılı içerisinde yapılacağı öğrenilmektedir. Yani bin personel alımı 2016 yılı içerisinde değil önümüzde ki sene içerisinde yapılacak. Bu personellerden aranan şartlar ise 2016 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavında ki alınan puanlara göre belirlenecek. Şuan için hangi pozisyonlar içi kaç kişilik alım yapacağı konusunda detay belirtilmemiş bulunmakta olup kısa zamanda konu hakkında açıklama beklenmektedir.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 15:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak Altınts
Burak Altınts - 3 yıl Önce

Başvuru Tarihleri ne zaman başlacak

ozgün
ozgün - 3 yıl Önce

Yaş siniri var mi