Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 300 Muhafaza Memuru Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı gerçekleştiriyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur ihtiyacı için 300 Muhafaza Memuru alıyor. İşte detaylar.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 300 Muhafaza Memuru Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliği için alım duyurusu yaptı. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapıldı ve duyuruya göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 300 kişilik kadro ile Muhafaza Memuru alacak. Adaylar başvurularına 25 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlayabilirler. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı alım yapacağı kadro için, başvurusu onaylanan adaylara sınav yapacaktır. Adayların sınava katılabilmelei için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları ve özel nitelikleri taşımaları gereklidir. Adayların KPSS puan sıralamasına göre kado sayısıın üç katı kadar sınava çağırılacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Özel Şartlar: Muhafaza Memurluğuna başvuru yapacak adaylar, En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasi bilgiler, İktisadi ve İdari bilimler, İktisat İşletme bölümlerinden mezun veya bunlara dekliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı veya yurtiçi kurumlardan mezun olmuş olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 30 yaşınından gün almamış olmak, Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı ve rahatsızlığı olmamak, Yurdun heryerinde görev yapabilmek şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 25 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 05 kasım 2017 tarihine kadar, Bakanlığın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapmış adaylar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından sonradan yapılacak duyuru ile kimlerin sınava katılacağını, sınav yerini ve sınav saatini öğrenebilirler. Buna göre duyurudan sonra listede adı yer alan adaylar, 18 Aralık 2017 ile 08 Ocak 2018 tarihlerinde sınava tabii tutulacaklardır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE