Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 300 Muhafaza Memuru Alımı Başladı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliği için alım ilanının geçtiğimiz günlerde yayımlamıştı. Yapılan duyuruya göre, Muhafaza memuru alımı başvuruları başladı! Kimler Başvuru yapabilecek?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 300 Muhafaza Memuru Alımı Başladı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ekim ayının ikinci haftası itibari ile yani 16 Ekim 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki memur personel eksikliği için alım yapacağını belirtmişti. Buna göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesine 300 kişilik kadro ile 300 Muhafaza Memuru Alımı yapacak. İlanın ardından adaylar tarafından çok ilgi gören Muhafaza Memuru Alım ilanına binlerce aday başvuru yapacak. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Muhafaza Memuru alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilir. Buna göre adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016 yılı puanına ait Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. Ayrıca adaylardan bunlar dışında Özel şartlar da aranacak!

MUHAFAZA MEMURU ÖZEL ŞARTLAR:

Muhafaza Memurluğuna başvuru yapacak adaylar, En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasi bilgiler, İktisadi ve İdari bilimler, İktisat İşletme bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı veya yurtiçi kurumlardan mezun olmuş olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 30 yaşnından gün almamış olmak, Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek her hangi bir hastalığı ve rahatsızlığı olmamak, Yurdun her yerinde görev yapabilmek şartları aranmaktadır.

KPSS SINAVINA GÖRE SINAV YAPILACAK!

Adaylar Kamu personeli seçme sınavı puan sırasına göre sınava tabii tutulacaklardır. Taban puan olarak 70 puan belirlenmiş olup, 70 puandan az olan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Buna göre adayların en yüksek puandan başlanmak sureti ile adaylar sıralanacak ve kadro sayısının üç katı kadar sıralamada belirlenecek ve oluşan sonuç adaylara bildirlecektir. Başvuru sonuçlarında liste de adı yer alan adaylar ise, 18 Aralık 2017 tarihi ile 08 Ocak 2017 tarihleri arasında sözlü sınava tabii tutulacaklardır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Muhafaza memuru alımı başvuruları başladı! Adaylar başvurularını en geç 05 Kasım 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi internet sitesi olan  (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile veya değişik yollar ile yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylar ilanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. İlanın tam metni için aşağıdaki verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
IŞIL
IŞIL - 3 yıl Önce

İŞ TALEP FORMU LİNKİNİ BULAMIYORUM. BAŞVURU YAPAN VAR MI ACABA

Nuri
Nuri - 3 yıl Önce

Arkadaşlar başvuru yapabileceğim bi yer bulamıyorum. Başvuru yapan var mı?