Gümrük Bakanlığı 1350 Muhafaza ve Muayene Memuru Alıyor! Başvuru Şartları Neler?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre farklı pozisyon ve farklı niteliklerde memur alımı yapılacak. Başvuru şartları neler ve başvurular ne zaman nasıl yapılacak?

Gümrük Bakanlığı 1350 Muhafaza ve Muayene Memuru Alıyor! Başvuru Şartları Neler?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı yapacağını geçtiğimiz gün belirtti. Yayımlanan ilana göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapacağını belirtti.  Buna göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sözlü sınav sonucuna göre bünyesine Muhafaza memuru ve Muayene memuru alımı yapacak. Adaylar bu pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için aranan nitelikleri taşımak zorundadırlar.

Söz konusu olan sözlü sınav Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 21 Haziran 2018 tarihi ile 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre yapılacak sıralama sonucunda kadro sayısının üç katı kadar aday sınava davet edilecektir. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Sözlü sınavdan en az 10 gün önce bakanlığın resmi internet sitesinde duyurulacak ve adaylara ayrıca yazılı bildiri gönderilmeyecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1350 kişilik kadro ile Muhafaza memuru ve Muayene Memuru alacak. Buna göre 1250 Muhafaza Memuru ve 100 Muayene Memuru alımı yapılacak. İlgili ilana başvuru yapacak adaylar mutlaka başvuru şartlarını taşımaları gereklidir.

Buna göre adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanununun 48. maddesindeki şartları taşımak ve 2016 yılında yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranır.

Muhafaza Memuru için özel olarak, Sınava son başvuru tarihi itibari ile henüz 30 yaşından gün almamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamal, Erkek adaylar için 172 ve bayan adaylar için 165cm boyundan kısa olmamak ve Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve İdarî bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Muayane memuru için özel olarak ise, En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya YÖK onaylı ve bunlara denkliği olan Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları ve Son başvuru tarihi itibari ile henüz 35 yaşından büyük olmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 23 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 01 Haziran 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Gümrük Bakanlığı internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. İlanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 16:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 2 yıl Önce

daha önce yaş şartı yoktu.yaş şartı kaldırılmalıdır.puanım yetiyor ama yaştan dolayı başvuru yapamıyorum.zaten emekllilik yaşı 65 değil mi?yaş şartının kaldırılmasını istiyorum