Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Memur Alımı 2016

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur personel alımı yapıyor. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı toplamda 81 adet uzman yardımcısı alacak. Sizde başvuru için ilanın devamındaki şartları inceleyiniz.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Memur Alımı 2016
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur personel alımı yapıyor. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı toplamda 81 adet uzman yardımcısı alacak. Sizde başvuru için ilanın devamındaki şartları inceleyiniz.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 29 Haziran 2016 tarihli yaptığı duyurusuna göre bünyesinin memur ihtiacını karşıalamak üzere taşra teşkilarında boş kadroları tamamlamak adına 11 adet Göç Uzman Yardımcısı ve 71 adet İl Göç Uzman Yardımcısı alacak. Alımı yapılacak personellerin kadroya dahil olabilmeleri için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yapacağı Sözlü ve Yazılı usulü iki aşamadan oluşan bir Giriş sınavı ile belirleyecektir. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Yıldırım Beyazıt Üniversitesine yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Adaylar hangi şartlarda alınacak ?
 
  • 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinde verilen şartları taşıyan adaylar,
  • 01 Ocak 2016 tarihi ile itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
  • İl Göç Uzman Yardımcılığı kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar Başvuru süresi itibari ile geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP35, KPSSP31, KPSSP112, ve KPSSP113 puan türlerinin birisinden en az 70 veya üzeri puan almış olan adaylar, 
  • Göç İdaresi kadrosuna başvuruda bulunacak olan adaylar, Başvuru süresi itibari ile geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP21, KPSSP30, KPSSP101 ve KPSSP64 puan türlerinin birisinden en az 75 veya üzeri puan almış olan adaylar, 
  • KPSS Puan sıralaması ve başarı sıralası ortalaması alınarak boş bulunana kadro sayısının 20 katı kadar aday sınava çağırılacaktır. 
  • En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olan adaylar,
Başvurular nereye ve ne zaman yapılacak?

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 11 Temmuz 2016 tarihi ile 17 Temmuz 2016 tarihleri arasında saat 23:59 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, (ybu.edu.tr/gpm) adresinden online olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıca ilanın tam metnini incelemek için alt kısımdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
İl Göç Uzman Yardımcısı ilanı.
Göç Uzman Yardımcısı İlanı, 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE