Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 70 Memur Alacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımı gerçekleştirecek. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 70 kişilik boş kadrosu ile Uzman Yardımcısı alacaktır. Sizde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ailesine katılmak için haberimizin devamında verilen bilgileri inceleyebilirsiniz.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 70 Memur Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 70 Memur Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımı gerçekleştirecek. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 70 kişilik boş kadrosu ile Uzman Yardımcısı alacaktır. Sizde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ailesine katılmak için haberimizin devamında verilen bilgileri inceleyebilirsiniz.​
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 29 Aralık 2015 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinin memur kadrosundaki eksikliği tamamlamak adına toplamda 70 adet Uzman Yardımcısı alacaktır. Alınacak olan uzman yardımcıları, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün düzenleyeceği Sınav ile belirlenecek olup, Giriş sınavı Yazılı ve Sözlü olmak üzere iki aşamadan yapılacaktır. Adayların Giriş sınavına katılabilmeleri için, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün aradığı bazı şartlar şöyledir:
GENEL ŞARTLAR:
     - 2014 ve 2015 yıllarında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSSP31, KPSSP35, KPSSP48, KPSSP112, KPSSP113 puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan ve üzeri puan almış olan adaylar,
     - 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyan adaylar,
     - Henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
     - En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
KADROLAR:
 - Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak şartı ile 70 kişi alınacaktır. Giriş Sınavına ise toplamda 1400 kişi çağırılacaktır.
BAŞVURULAR:
Başvuruda bulunacak olan adaylar, 04 ocak 2016 tarihi ile 08 Ocak 2016 tarihi saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından (aday.ankara.edu.tr) internet adresinden alınacaktır. 
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 20:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE