GİB İlkokul Mezunu Memur Alımı Yapacak! Kılavuzlar Açıklandı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) bünyesine ilkokul mezunu memur alımı yapılacak. Yürütülecek memur alım işlemleri 2828 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilecektir. Başvurular ve detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

GİB İlkokul Mezunu Memur Alımı Yapacak! Kılavuzlar Açıklandı

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesine ilkokul ve önlisans eğitim düzeyinden memur alımları yapılacaktır. Yürütülecek olan memur alımında adayların taşıması gereken nitelikler ve tercih süreçleri kılavuzla kamuoyuna aktarılmış durumdadır. Memur alım süreci için adayların bilmesi gereken temel nokta, başvurular için hak sahipliğinin doğrulanmış olmasıdır. Başvuruda bulunabilecek adaylar 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilebilen kişilerdir. Başvurular tercih işlemleri ve ardından gerçekleşecek noter huzurundaki kura çekiminin ardından nihayete kavuşturulacaktır. Başvuru yapmak isteyen hak sahipleri için gerekli detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

GİB İLKOKUL ve ÖNLİSANS MEZUNU MEMUR ALIMI

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) bünyesine yapılacak memur alımları için adayların taşıması gereken temel şart 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında değerlendiriliyor olmak şeklinde aktarılmıştır. Bu kanun devlet tarafından koruma altına alınmış ve devlet desteğiyle yetiştirilmiş kişilerin kamuda memur olarak atanması süreçlerini kapsamaktadır. Devlet tarafından yetiştirilen kişilerde başvurularda aranan ek şart ise kamu kurumlarına ilk defa atanacak kişilerde aranan özelliklere, yani 657' e tabi tutulmalarıdır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu' na uygun olan kişiler, kamuda istihdam edileceklerdir. Başvurular tercih işlemleriyle sağlanacak ve GİB bünyesine Önlisans eğitim düzeyi üzerinden 44 kişi, ilkokul eğitim düzeyinden ise 20 kişiyi istihdam edecektir. Yürütülecek tercih işlemleri için başvuru tarihleri, kılavuzlar ve kontenjan dağılımları gibi tüm detaylara aşağıdaki bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Tüm memur alım süreçlerinden haberdar olmak ve bilgilendirmeleri kaçırmamak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Android: Tıklayınız

iOS: Tıklayınız

Kılavuz için: Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
taner
taner - 2 yıl Önce

bizede hak tanıyın biz de bu vatanın evladıyız