Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alacak! Mülakatsız

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü KPSS 2017/9 atamalarında 60 kişilik mülakatsız memur alımı yapılıyor. Peki hangi pozisyonlara alımlar yapılacak ve detaylar nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alacak! Mülakatsız

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü aralıklarla kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Alımlar merkezi atama ya da açıktan atama yöntemi ile yapılmakta olup ilgili kurumun yakın zamanda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile tercih kılavuzu ilan edilmesi bekleniyordu ve konu hakkında sonunda duyuru yapıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün toplam 60 kişilik mülakatsız memur alımıyapılacağı öğrenildi. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü hangi pozisyonlar için alım yapacak ve başvurular nasıl yapılacak.

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2017/9 tercih kılavuzu yayımlandı. Buna göre toplam 60 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlara alımlar yapılacak?

Tekniker (Önlisans) - 26 Kişi
Mühendis (Lisans) - 34 Kişi

Yukarıda verilmiş olan pozisyonlar için Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 60 memur alımı yapıyor. Adayların ilgili pozisyonlara girebilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması ve puanlarının hesaplanması gerekmektedir. Peki hangi illere alımlar yapılacak.

Ayrıca mobil uygulamalarımızı indirerek sürekli olarak memur personel alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Sürekli olarak kamuya alınacak memur ilanlarını takip ediyor ve sürekli olarak size bildiriyoruz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER NELERDİR?

Mühendis Kadrosu
Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Bayburt, Bilecik, Burdur, Çankırı, Denizli, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, İzmir, İstanbul, Karaman, Kastamonu, Kars, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Mardin, Sinop, Siirt, Trabzon, Zonguldak ve Uşak illerine mühendis personeli alımları yapılacak.

Tekniker Kadrosu
Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Kastamonu, Konya, Malatya, Mersin, Sakarya, Sivas ve Trabzon illerine tekniker personeli alınacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

KPSS 2017/6 ataması ile toplam 60 kişilik memur alımı yapılacak. Peki başvuru tarihleri nedir? Buna göre KPSS 2017/9 atamalarında başvurular 18 Aralık 2017 tarihi saat: 10.00 itibari ile başlayacak ve 21 Aralık 2017 saat: 23.59 itibari ile sona erecektir.Adayların bu saatler arasında kesinlikle müracaatlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi aracılığı ile gerçekleştirmesi gerekmektedir. Peki başvurular nasıl yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü KPSS 2017/9 atamaları ile toplam 60 kişilik memur alımı yapılacaktır. Peki başvurular nasıl yapılacak? Buna göre adayların;

https://ais.osym.gov.tr/

Öncelikle yukarıdaki linke giriş yapması KPSS 2017/9 sekmesine tıklayarak T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ise sisteme giriş yaparak tercihlerini tamamlaması gerekmektedir. Adaylar istediği iller için başvurularını yaparak formunu önizle, kaydet yapması ve son olarak 15 TL'lik onay ücretini ödemesi gerekmektedir. 15 TL'lik onay ücretini ÖSYM'nin resmi internet sitesinden kredi kartı ile ya da bankaların online işlemleri, atm'leri aracılığı ile başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Toplam 60 memur alımı yapılacak olup son başvuru tarihi 21 Aralık 2017'dir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 10:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir soru
Bir soru - 3 yıl Önce

Tamam da Tekniker dediği hangi bölüm . anlamadım?

Yazi
Yazi @Bir soru - 3 yıl Önce

Tekniker ne bölümü anlamadım

Mahmut
Mahmut @Bir soru - 3 yıl Önce

Ben de anlamadım

Emin dinc
Emin dinc @Bir soru - 3 yıl Önce

Makine. Is makineleri.makine yaglari ve yaglama teknolojisi. Bilgisayar destekli makine.termik santral makineleri. Elektronik. Elektirik elektrionik. Endustiriyel elektronik. Bolumlerinden onlisan mezunu olmak sartlar bu.

Mahir
Mahir - 3 yıl Önce

Hangi şartlara sahip olmak gerekiyor tercih yapmak için

Elif
Elif - 3 yıl Önce

Puan aralıgı kaç ki bilen var mı tahmini kaç oluyor ?

mırtaza
mırtaza - 3 yıl Önce

bu bölümlerden istiyosa kazancı klimacı teknik servis vb. işler için alım yapıcaklardır

Engin
Engin - 3 yıl Önce

ÖSYM aday işlemlerinden tercih yapamıyorum.tercih nasıl yapılacak bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.

sivaslı
sivaslı @Engin - 3 yıl Önce

önlisan elektronik bitirenler yapa bilir

Zehra bulut
Zehra bulut @Engin - 3 yıl Önce

Bende yapamadım

ENGİN
ENGİN - 3 yıl Önce

ÖSYM aday işlemlerinden tercih yapamıyorum.tercih nasıl yapılacak bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.

Turgut
Turgut - 3 yıl Önce

Kendi bölümlerinden yıllardır alım yok hep açıktan adamı olan gitti. Bu antrrnörlük ve Spor yöneticiliği bölümünü kaldırsınlar artık gereksiz milletin hayalaleri yılları ve parasını almasınlar.

Besyo
Besyo - 3 yıl Önce

Devamlı mühendis avukat ataması yapıyorsunuz nerde antrenörlerin ataması ulan yapmicaksan kapatın bölümü ne anlamı var yazık ya kaç bintane antrenör atama bekliyor sonra bekleyin spor gelişsin gelisirmi hakkımız olan atamayı yapsaniz eğer haksız yere atamayla kendi adamlarını devletin bünyesine sokuyorlarsa benim birazcık ta olsa hakkım varsa haram zehir zıkkım hatta zıkkımın koku olsun helal etmiyorum insan gibi mesleğimizi yapmak istiyoruz hepsi bu ama artık bu ulkede hiç bir beklentim kalmadı Allah sonumuzu hayır etsin