FLAŞ! Bakan Albayrak Açıkladı: Memur Alımları Azalacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı itibariyle memur alımlarının azaltılacağı aktarıldı. Berat Albayrak' ın açıklamalarına dair tüm detaylar haberimizde...

FLAŞ! Bakan Albayrak Açıkladı: Memur Alımları Azalacak

Ülke gündemi bugün epey yoğun bir mesainin ardından duruldu. Gündemde eğitim vizyonu belgesi, AK parti ve MHP grup toplantıları vardı. İki parti arasındaki ittifak bozulurken, eğitim vizyonu belgesi de gündemde bomba etkisi yarattı. Hem eğitimdeki önemli değişiklikler, hem de müjdeler gündeme yansıdı. Bunların arasında teneffüs sürelerinin uzatılması, sözleşmeli öğretmenlik süresinin kısaltılması, formasyonun kalkması, meslek liselerine sertifikasyon sisteminin getirilmesi ve anaokulunun zorunlu hale getirilmesi gibi önemli konu başlıkları da bulunuyor.

Gündem soğudu, Berat Albayrak canlı yayında açıkladı

İki parti arasında karşılıklı diyaloglara ortam hazırlayan grup toplantılarının sonlanması ve 2023 eğitim vizyonu belgesinin de kamuoyuna aktarılmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önemli bir açıklama daha gündeme getirildi. Açıklamasında Berat Albayrak, hazinenin problemlerinin çözülmesindeki süreçlere değinerek, çalışmaların sürdürüldüğünü ve bundan sonraki süreçlerde de süreceğini devam etti. Bedelli askerlikten ciddi oranda bir geri dönüş beklendiğini ve bu tutarın yaklaşık olarak 9 milyar TL oldunu ifade etti.

Açıklamasında 2019 yılı itibariyle kamuya memur alımlarında sayının azaltılacağını belirten Berat Albayrak, 2019 bütçesinden emeklilere 185 milyar TL ödeme yapılacağını belirtti.

Sizin görüşleriniz neler?

Kamuya 2019 yılında yapılması planlanan alımlarda, sayının diğer yıllara göre azaltılacağını ifade eden Bakan Berat Albayrak' ın bu sözleri hakkında ziyaretçilerimizin görüşlerini merak ediyoruz. Yorum alanından bizlere düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif Kaya
Elif Kaya - 2 yıl Önce

Çok alım vardı da sanki. Artik hiç olmaz. Bütçeyi dengelemek için alimlari azaltcaginiza kendi makam araclarinizdan saray masraflarinizdan kısın.

Buse Şanlı
Buse Şanlı - 2 yıl Önce

Sanki çok alım var da azaltılıyor, kimse de psikoloji kalmadı ders çalışıp atanamamaktan bunca okuyan ama hakkını alamayan insanın vebalini nasıl verecekler .. madem birşeyler eksiltiliyor sınavlar da eksiltilsin veya puanlar dusurulsun

Lazimi yok
Lazimi yok - 2 yıl Önce

O zaman adam gibi iş versinler millete bu kadar kişi amele olmak için okumadi

Gerek yok
Gerek yok - 2 yıl Önce

Yok artık biz o kadar çalışalım atanmak için birde alımları azaltsınlar , zor atanılıyor zaten ..

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 2 yıl Önce

İyice ellerine yüzlerine bulaştırmaya başladılar, düz liseleri kapatın bari alım yapmıyorsunuz başkaları okuyupta birşey olurum diye boşuna ümitlenmesin.

Hilal Arslan
Hilal Arslan - 2 yıl Önce

Memur azaltmak degil önemli olan vatanina milletine fedakar dürüst memur bulabilmek önemli bilimsel olarak degilde ahlaki olarak düzgün memurlar bulabilmek sadik yanlisliga her zaman dur diyebilecek fedakar Vatannnnn evladi lazim BEN HAZIRIM...!!

Zyrek
Zyrek - 2 yıl Önce

Yıllarca oku senelerini sinavlarda harca birisi çıkıp tüm ihaleyi devlet memuru olmak isteyenlere kessin. Güzel ülkemin yanlış düşünen yöneticileri yönetimsel hatalarını halktan karşıla. Gariban çocukları ders çalışmanın anlamı yok. Kendinizi kurtarn

Mehmet sanal
Mehmet sanal - 2 yıl Önce

Tasarrufa kendi harcamalarınızdan başlasanız adalet ve kalkınma olurdu.. alacağınız her memur maaşını bu ülkede harcayacak para gene ülkenin içinde dolaşacak ama sizin harcamalarınız genelde uçak saray köprü olunca biraz ölü yatırım oluyor...