En Az Ortaokul Mezunu 460 Memur Alınacak! Kılavuz Yayımlandı

İstanbul Su ve Kanalizasyon idaresi bünyesine en az ortaokul mezunu adayların da başvurabileceği toplamda 460 kişilik kadroya memur alımı yapılacaktır. İSKİ memur alımının detayları haberimizde...

En Az Ortaokul Mezunu 460 Memur Alınacak! Kılavuz Yayımlandı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) 460 kişilik memur personel alım ilanına çıktı. İSKİ tarafından yayımlanan ilana en az ortakul mezunu adayların da başvuruları kabul edilmekte olup, ilanlara başvurular KPSS puanları üzerinden gerçekleştirilecektir. 460 kişilik memurluk kadrosu için başvuru yapacak adayların KPSS puanlarının en az 70 olması gerekmektedir. Başvurularda 657 sayılI Devlet Memurları Kanunu' na uygunluk aranacaktır. Bu kapsamda, kamuda göreve ilk defa atanacak adaylarda aranacak şartlar gerekli görülmektedir. 

460 MEMUR ALIMI KADROLARI

İSKİ bünyesinde istihdam edilecek memur adaylarına yönelik kadrolar ise Teknisyen, Tekniker, Bilgisayarİşletmeni, Tercüman, Hemşire, Biyolog, Psikolog, Restoratör, Grafiker, Peyzaj Mimarı, Kimyager, İstatistikçi, Mimar, Kütüphaneci, Şehir Plancısı, Mühendis şeklinde aktarılmış durumdadır. Yayımlanan ilana başvuru yapmak isteyen adayların KPSS puanlarının ilgili puan türünden en az 70 olması gerekmektedir. Başvurularda adayların ilgili veya dengi bölümlerden mezun olmuş olması, T.C vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum edilmemiş olması, askerlik hizmetini tamamlamış olması, mesleki açıdan kendini yetiştirmiş olması, mesai saatlerine özen gösterebilecek olması, sağlık problemi bulunmaması, terör örgütleriyle ismi anılmamış ya da kamu zararına herhangi bir faaliyette ismi anılmamış olması, takım çalışmasına yatkın olması gibi temel nitelikler aranmaktadır. Başvurulara ilişkin kılavuzlara ulaşmak, diğer detayları öğrenmek ve başvuruları gerçekleştirmek için aşağıda yer alacak bağlantıyı kullanabilirsiniz. Başvuruda bulunmadan önce tüm ilan detaylarına göz attığınızdan ve adaylarda aranan nitelikleri taşıdığınızdan emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan tespit edilen adayların kazanılmış hakları devre dışı bırakılacaktır.

Kılavuz için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nihat akman
nihat akman - 2 yıl Önce

İLAN, EN AZ ORTAOKUL MEZUNU 460 MEMUR ALINACAK ! Yav arkadaş bu adamlar milletle kafa buluyorlar. Gerçekten kafa buluyorlar. Memur alınacak kadrolara bakıyorum ve soruyorum. Yav arkadaş bu kadroların hangisi ORTAOKUL MEZUNU OLUR bana söyler misiniz? Siz milleti aptal falan mı sanıyorsunuz?

asd
asd - 2 yıl Önce

nerde en az ortaokul. hep lise üniversite . milleti mi kandırıyorsunuz