En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılıyor! Başvurular Yakında

KPSS Ortaöğretim/Lise puanlarıyla memur alımı haberlerini bekleyenlere müjdeli haber geldi... En az lise mezunu zabıta memuru alımı yapılıyor ve başvurular çok yakında başlayacak. İşte tüm detaylarıyla zabıta memuru alımı...

En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılıyor! Başvurular Yakında

Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi üzerinde 16 Kasım 2018 tarihinde yapılan duyuruda zabıta memuru alımı yapılacağı kamuoyuna duyuruldu ve bu alımlarda adayların taşıması gereken şartlar, başvuruda aranacak ek nitelikler ve diğer detaylara yer verildi. 16 Kasım 2018 tarihinde kamuoyuna aktarılan ilanla alakalı olarak ilan detaylarında en az lise mezunu adayların da başvuru yapabileceği bilgisi verildi. Lise KPSS puanlarıyla memur alımı bekleyenleri sevindiren zabıta memuru alımında, adayların taşıması gereken şartlara ve diğer detaylara yönelik bilgilere haberimizden ulaşabilir, başvurular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlgili ilanda adayların taşıması gereken ortak özellikler T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum edilmemiş olmak, kamu zararına herhangi bir faaliyette yer almamış olmak, kamu görevinden uzaklaştırılmamış olmak, kamu görevinde disiplinsizlik suçu bulunmamak, sağlık problemi bulunmamak, ilgili bölümlerden veya en az lise mezunu olmak, ilan edilen diğer kadro şartlarını taşımak, zihinsel ve bedensel engeli bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kilo ve boy şartlarını taşımak, belirtilen KPSS puanını almış olmak şeklinde nitelendirilebilir. Yayımlanan ilana başvuracak adayların ilgili KPSS puanlarının en az 60 olması gerekli görülmektedir. Başvuracak adaylarda fiziki yeterlilikler aranacağı da unutulmamalıdır. İlgili yeterlilikler kılavuzda detaylıca aktarılmış durumdadır.

Lisans mezunu 3, Ekonomi, İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Yerel Yönetimler, Bilgi ve Belge Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümlerinin herhangi birinden mezun 3, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Tasarımı Medya, İletişim Tasarım Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Yönetim Bilimleri, İnsan ve Toplum Bilimleri, lisans programlarının herhangi birinden mezun olan ve diploması bulunan 3, mühendislik bölümlerinden mezun olan 2, herhangi bir önlisans bölümünden mezun olan 10 ve en az lise mezunu olan 20 zabıta memuru alımı yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların ilgili kılavuza mutlaka göz atmaları gerekmektedir. İstanbul Bağcılar Zabıta memuru alımına başvuru yapmak ve kılavuza göz atmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim çoban
İbrahim çoban - 2 yıl Önce

İlan detaylarını göremiyorum hangi illere yapılacak bu alımlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Ali Haydar Gökçek
Ali Haydar Gökçek - 2 yıl Önce

Hangi belediyeler de alım olacak bilgilendirirseniz sevinirim

Sermina
Sermina - 2 yıl Önce

Yazık ya şu ülkenin geldiği hale bak,
Önceden anonsla eleman ararlarken
Şimdi üniversite mezununa bile şart koyar olmuş

Medine Yardım
Medine Yardım - 2 yıl Önce

Kpss puanım hesaplanmadi 2016 puanım var olur mu