En Az Lise Mezunu 2 Bin 250 Zabıt Katibi Başvurularında Son Günler!

Duyurusu yapılan Zabıt Katibi alım ilanı için adaylar başvurularını yapıyorlar. Ancak Başvurularda son günlere gelindi ve en az lise mezunu alım yapılacak.

En Az Lise Mezunu 2 Bin 250 Zabıt Katibi Başvurularında Son Günler!

Adalet Bakanlığı bünyesine Zabıt Katibi kadrosunda memur alımı yapmaktadır. Toplamda 2 bin 250 kişilik kadro ile alınan Zabıt katibi başvuruları 13 Ekim 2017 tarihinde başlamıştı ve artık başvurularda son günlere gelindi! Adaylar başvuru şartlarını taşıdıkları dahilinde başvurularını gerçekleştirecekler. Adaylar En az lise mezunu olmak zorunda ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Buna göre lise mezunları KPSSP94, Önlisans mezunları KPSSP93 ve Lisans mezunları KPSSP3 puan türünden sorumlu tutulacaklardır. Ayrıca adayların KPSS puan durumuna göre Giriş sınavı yapılacaktır.

BAŞVURULARDA SON GÜNLER!

Adalet bakanlığı Zabıt katibi alımı başvuruları 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlamıştı. Ancak başvurular 24 Ekim 2017 tarihi itibari ile sona erecektir. Adaylar başvurularını, son başvuru günü mesai saati bitimine kadar Adana, Ankara, Bursa, Denzl, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komsyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderlmek üzere herhang br adalet komsyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adalet Bakanlığı 2 bin 250 Zabıt katibi alımına, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlernden mezun olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersin başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarhi itbarıyla Mllî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifkasına sahip olmak şartları aranmaktadır. Bunun dışında yaş olarak, Merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile henzü 35 yaşını doldurmamış olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak şartları aranacaktır.

Adaylar ilanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. İlanın tam metni için Buraya Tıklayarak ilanı inceleyebilirler.

Zabıt Katibi Görevleri? Zabıt Katibi 2017 Yılı Maaşları

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE