En Az Lise Mezunu 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alım Başvuruları Bugün Başladı!

Adalet Bakanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre 2 bin 250 kişilik kadro ile Zabıt Katibi Alım başvuruları 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile başladı! Kimler Başvuru yapabilir?

En Az Lise Mezunu  2 Bin 250 Zabıt Katibi Alım Başvuruları Bugün Başladı!

Adalet Bakanlığı tarafından geçen gün alım duyurusu yapılmıştı. Buna göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 2 bin 250 kişilik boş kadro ile Zabıt Katibi alımı yapacağını belirtti ve başvurular bugün ( 13 Ekim 2017 ) tarihi itibari ile başladı. Adaylara 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı taşımaları durumunda Adalet Bakanlığı tarafından  yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır. Sınav sonucuna göre adaylar Zabıt Katipliği kadrosuna yerleşebilirler.

Başvuru yapacak adaylar En az lise mezunu olmak şartı ile, Önlisans veya Lisans mezunu olmak zorundadırlar. Buna göre adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları zorunludur. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı Zabıt katipliği alımına başvuru şartlarını taşıyan herkez başvuru yapabilir. Adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları, Merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayı itibari ile 35 Yaşını doldurumaış olmak, Görevini yapmasına engel olbilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak ve Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca Zabıt Katipliği kadrosu için adaylardan özel olarak, Fakülte veya yüksekokulların blgsayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlsans programı, adalet meslek lses veya dğer lse ya da deng okulların tcaret veya blgsayar bölümlernden mezun olmak, en az lse veya deng okul mezunu olup, daktlo ya da blgsayar dersn başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarh tbarıyla Mllî Eğtm Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verlen daktlo ya da blgsayar sertfkasına sahp olmak, Uygulama sınavından en az br hafta önce Bakanlık nternet stesnde lan edlecek yazılı metnler arasından, sınav sırasında her br grup çn komsyon tarafından çeklecek kura sonucu belrlenen ve adaylara yazılı olarak verlen br metnden daktlo veya blgsayar le üç dakkada yanlışsız en az doksan kelme yazmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Başvuru yapacak adaylar başvurularına bugün ( 13 Ekim 2017 ) tarihi itibari ile başladılar. Buna göre başvurular, en geç 24 Ekim 2017 tarhine kadar Adana, Ankara, Bursa, Denzl, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komsyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderlmek üzere herhang br adalet komsyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. 

Başvurusu kabul edilen adaylara daha sonra Adalet Bakanlığı tarafından başvuru sonuçları şeklinde duyurusu yapılacaktır. Adaylar KPSS puan sırasına göre değerldnrip sınava davet edileceklerdir. Duyuru 31 Ekim 2017 tarihinde yayımlanacaktır. Buna göre adaylar 08 Kasım 2017 tarihi ile 14 kasım 2017 tarihler iarasında sınava gireceklerdir. İlanın ta metnini incelemek isteyen adaylar ise aşağıdaki bağlantıları kullanabilirler.

İlanın Tam Metni: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı

Ayrıca Android ve İOS uygulamalarımızı indirerek her an alımlar hakkında ve Adalet Bakanlığı ilanının hakkında son dakika gelişmelerinden haberdar olablirsiniz.

Andoid Uygulama İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

İOS Uygulama İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE