En Az 55 ve 60 KPSS Puanı İle Yeni Memur Alım İlanı Yayımlandı! En Az Lise Mezunu

Yayımlanan ilana göre kamuya yeni ilan ile memur ve personel alımı yapılacak. Yayımlanmış olan ilana göre alımlar farklı pozisyon ve niteliklerde yapılacaktır. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

En Az 55 ve 60 KPSS Puanı İle Yeni Memur Alım İlanı Yayımlandı! En Az Lise Mezunu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Sultangazi Belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde memur alımı yapacğaını belirtti. Buna göre Sultangazi Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Mahalli idarelere ilk defa atanacaklara dari sınav ve atama yönetmeliği ve belediye zabıta yönetmeliği hükümlerine göre toplamda 25 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacak.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Sultangazi Belediyesi bünyesine, Lisans mezunu 4 Bilgisayar İşletmeni, Lisans mezunu 4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşltmeni, Lise mezunu 4 Memur, Lisans mezunu 4 Zabıta Memuru ve Lise mezunu 6 Zabıta Memuru olmak üzere toplamda 25 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sultangazi Belediyesi alımını yapacağı bu pozisyonlar için adaylardan, Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi genel nitelikle aranmaktadır.

Ayrıca adaylardan özel olarak, <daha önc eçalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Bilgisayar İşletmeni ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanları için, öğrenimi sırasında bilgisayar dersi almış veya MEB'den onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikasına sahip olmak, Zabıta memuru pozisyonu için erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, ve ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından, Lise mezunları için 2016 yılı KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak ve Lisans mezunları için 2018 yılı KPSSP3 puan türünden ena z 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 17 Eylül 2018 tarihi itibari ile başlayablirler. Buna göre abaşvurular en geç 02 Ekim 2018 tarihine kadar saat 17:00 a kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular mesa saatleri yani 08:00 ile 17:00 saatleri arasından alınacaktır. Adaylar başvurularını Uğur Mumcu Mah. Atatürk Bulv. No:54 Sultangazi/İstanbul adresindeki Sultangazi Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 07:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze yavuz murat yavuz
Gamze yavuz murat yavuz - 2 yıl Önce

Muhasebe bitirdiler memur olarak is başvurusuiki kardeş

yineatanamadim
yineatanamadim - 2 yıl Önce

uluslararasi iliskiler mezunu zabita araniyor, evet

İbrahim
İbrahim - 2 yıl Önce

Arkadaşlar ön lisans mezunuyum bilgisayar sertifikam var kpss 2016 60 puan almıştım bu ilana başvuru yapabilirmiyim en lise mezunu demiş

Gökçen ipek
Gökçen ipek - 2 yıl Önce

Bnde lise mezunuyum buna nasıl başvuru yapabilirim acaba yardımcı olurmusunuz

halime
halime - 2 yıl Önce

32 yasindakiler ölsun artik