Ekonomi Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Ekonomi Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılmış olan duyuruya göre, Ekonomi Bakanlığı bünyesinde 30 memur alımı yapacak. Başvurular bugün başladı!

Ekonomi Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Devlet Personel Başkanlığı sürekli olarak alım duyurusu yapmaktadır. Hergün farklı kurumlar alım yapıyor. Ekonomi Bakanlığının duyurusu Ekim ayının ilk haftasında yapılmış olup, duyuruya göre başvurular bugün başladı. Buna göre Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere toplamda 30 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda Dış Ticaret Uzman Yardımcısı alacak. Dış Ticaret Uzmanları, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen hizmetlerde sorumluluk alan memurlardır. Buna göre Dış Ticaret uzmanları hizmetin geretirdiğinde Ekonomi Bakanlığı merkez ve yurtdışı Teşkilatı kadrolarında görev yaparlar.

Ekonomi Bakanlığı toplamda 30 kişilik boş kadro ile, 4 Kamu Yönetimi, 4 4 Endüstri Mühendisi, 4 Hukuk, 4 İşletme, 8 İktisat ve 6 uluslararası İlişkiler alanlarında alım gerçekleştirecek. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurusunu yapmış olan adaylar, Ekonomi Bakanlığı tarafından resmi internet sayfasında yapılacak olan 06 kasım 2017 tarihli duyurusu ile Başvuru sonuçları duyurusu yapacaktır. Bu duyuruda adı yer alan adaylar ise 18 Kasım 2017 tarihinde saat 10:00 ile 15:00 saatlerinden Ankara'da sınava katılacaklardır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylar Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılacak olan Dış Ticaret uzman Yardımcısı alım sınavına başvuru yapabilmeler için, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sınavın yapılcağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, ilgilin alanlardan en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerden mezun olmak veya bunlara denkliği olan yurtdışı üniversitelerinden mezun olmak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmak ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen son iki yıl içerisindeki Yabancı Dİl Sınavından en az B Düeyinde puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Alım duyurusu 06 Ekim 2017 tarihinde yapılması üzerine, Başvurular 16 Ekim 2017 tarihi itibari ile başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 27 Ekim 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Başvurular “www.ekonomi.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacak olup, şahsen ve posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar ise Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirler.

YORUM EKLE