EGM, JGK ve Sahil GK'a 100 Gün İçinde 47 Bin'den Fazla Alım Yapılacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığına 100 gün içerisinde alım yapılması planlanan personel sayısı 47 Bin'i geçiyor. Subay, astsubay, uzman erbaş, polis ve pekçi alımlarında detayları aktarıyoruz.

EGM, JGK ve Sahil GK'a 100 Gün İçinde 47 Bin'den Fazla Alım Yapılacak!

Bilindiği gibi 3 Ağustos tarihinde kamuoyu ile paylaşılan 100 günlük eylem planında yapılacak personel alımları önemli bir yer ediyor. İçişleri Bakanlığı birimlerinde ihtiyaç bulunan kadrolarda bekçi ve polis memuru alımları ile Jandarma Genel Komutanlığına uzman erbaş, subay alımları ile Bakanlıkların personel ihtiyacını önemli ölçüde giderilmesini sağlayacak.  Hangi kadroda ne kadar alım yapılacak?

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA 32 BİN 500 ALIM;

Açıklanan alım detaylarına göre Emniyet Genel Müdürlüğüne 22 Bin 500 polis alımı ve 3 Bin polis amiri alımı yapılacak. İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında ise 7 bin kişi istihdam edilece.

15 BİN 273 ASKERİ PERSONEL ALINACAK;

Jandarma Genel Komutanlığına ise 500 subay, 10 bin 175 uzman erbaş, 4 bin 156 kişilik astsubay alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığının personel alımlarında ise 300 uzman eraş, 98 astsubay, 44 subay alınacak.

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığına 100 gün içerisinde planlanan personel alımların göre toplamda 47 Bin 773 istihdam edilecek. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 2 yıl Önce

Polisliğe ya yaş engel ya boy kilo hadi onlar tutuyor bu sefer mülakatta eliyorlar torpil yok diye keza aynı şekilde astsubaylık ya bölüm ister ya başka bir sebepten elerler. Amcan dayın yok ise ekmek yok maalesef. okusan da kasiyerlik yapıyorsun mecbur.

Dadaş
Dadaş - 2 yıl Önce

Lise mezunu PÖH alsınlar allah rızası için

Hamza
Hamza - 2 yıl Önce

Lise mezunu p.ö.h alımıda olsun lütfen sesimizi duyun

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Sayın bakanim sizden ricam ortaokul mezunu alimi da olsun sayın bakanın

Tolga
Tolga - 2 yıl Önce

Ne zaman başlıyor bilen varmi

Nezi
Nezi - 2 yıl Önce

Güvenlik kurucusu alımları varmı sayın banım bu alim lar dan

Fatih Gülsün
Fatih Gülsün - 2 yıl Önce

İlk öğretim mezunu da uzman erbaş alımı olsun

Uğur
Uğur - 2 yıl Önce

kkk ne zaman uzman erbaş yapıcak