EGM İlkokul Mezunu Memur Alımı Yapacak! (Sosyal Hizmetler Kanunu)

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine ilkokul mezunu memur alımı yapılacak. Yürütülecek bu alımlar hakkında tüm detaylara ve Sosyal Hizmetler Kanunu' na haberimizden ulaşabilirsiniz...

EGM İlkokul Mezunu Memur Alımı Yapacak! (Sosyal Hizmetler Kanunu)

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına yönelik memur alımları yapılmaya devam edilirken, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu dahilinde yürütülen tercih süreci için de adayların başvuruları alınıyor. Tercih işlemleriyle çok sayıda kamu kurumuna 2828 sayılı kanun dahilinde alımlar yapılacak. Bu alımlara yalnızca hak sahipleri başvuru yapabilecekler. 2828 sayılı kanun dahilindeki hak sahipleri, EGM ve çok sayıdaki kurum ya da kuruluşu tercihlerinde seçebilme imkanına sahipler. Yayımlanan kılavuzlarda birçok kurum için memur alım süreçlerine yönelik tercihler alınmaya başlamış durumdadır. Bu kadrolar arasında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) memur alımı kadrosu da bulunmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan bu alımlarda en az ilkokul mezunu olan adaylar tercih yapabileceklerdir. Tercih işlemlerinin ardından noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura sonuçları sonrasında da adaylarda istenecek belgelerin teslim süreci ve işe yerleştirmeler gerçekleştirilecektir.

EGM MEMUR ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlgili tercih süreci için başvuru yapabilecek kişiler; 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen devlet tarafından koruma altına alınmış kişiler, yani devlet eliyle yetiştirilmiş kişilerdir. En az ilkokul mezunu ve hak sahibi olmak kaydıyla EGM tercih sürecinde bu kişiler tercih işlemlerini gerçekleştirebilirler. 2828 sayılı kanuna dahil olmayan vatandaşların tercih etmeleri mümkün değildir. Bu alımlar yalnızca ilgili kanun tarafından koruma altına alınmış kişileri kapsamaktadır. Başvurulara yönelik bilgiler, tercih kılavuzu ve diğer bilgilere ulaşmak için aşağıda yer alacak bağlantıyı kullanabilir, tüm bilinmesi gerekenlere ve ilgili adreslerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Detaylar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aday
Aday - 2 yıl Önce

Nerde başvuru sayfası onu da paylaşın yaa

mehtap ingin
mehtap ingin - 2 yıl Önce

madem ilkokul mezunlarını işe alıcaksınız iş bulamıyorum kalıcı bi iş bulun banada çalışıyım lütfen

Mustafa Hakkı Sayan
Mustafa Hakkı Sayan - 2 yıl Önce

Nasıl Tercih Yapılacak Bi Bilgisi olan varmı Arkadaslar ?

Erhan uyanik
Erhan uyanik - 2 yıl Önce

Başvuruyu nereden yapabiliriz yardımcı olurmusunuz

Muhammed
Muhammed - 2 yıl Önce

Başvurular nereden yapacağız

Muhammed yeşilbağ
Muhammed yeşilbağ - 2 yıl Önce

Başvuru nereden yapacağım

meryem
meryem - 2 yıl Önce

önlisansların önü açılsın puanladırma 55 olsun

sibel
sibel - 2 yıl Önce

sosyal hızmetler dıyor yanı yetiştirme yurtlarındakı gencler atanacak heveslenmeyın