EGM 25 Bin Polis Alımından Sonra 35 Bin Polis Alımı Daha Yapılacak!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne polis alımları için bir açıklama yapıldı. Bakan Süleyman SOYLU, polis alımları için 2018 yılında 25 bin alım yapılacağını açıklamıştı. Tamamlanmasının ardından 4 ay sonra yeni bir ilan daha gelebilir. İşte detaylar..

EGM 25 Bin Polis Alımından Sonra 35 Bin Polis Alımı Daha Yapılacak!

İçişleri Bakanlığına polis alımları için Bakan Süleyman SOYLU önemli bir alım açıklaması yapmıştı.

2018 yılının tamamlanmasına 4 ay süre kaldı. Bakan Süleyman SOYLU yaptığı açıklamada yıl sonuna kadar 25 bin polis alımı yapılacağı müjdesini verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, POMEM Polis Akademisi Polis Eğitim Merkezinde 21. dönem mezuniyet töreni için Arnavutköy'de açıklamalar yaptı. Burada yaptığı değerlendirmelerde 15 Temmuz sürecinden sonra 68 Bin 779 polis memurunun Emniyet teşkilatına katıldığını aktardı. Yeni alımlarda ise sayı 25 bin olacak. Diğer yandan 25 bin alımın tamamlanmasının ardından 2019 yılında ise 35 bin polis alımı daha geliyor. Peki yaş şartı esnetilecek mi?

ADAYLARIN TALEPLERİ;

Adaylar polis alımlarında yaş şartının esnetilmesi taleplerini iletmekteler. İşin olsa ekibi olarak alımlarda polis adayların bu taleplerini iletmek istiyoruz. Özellikle bayan polis alımlarında kontenjan arttırılması istenilmektedir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER