EGM 2019/ 1-2-3-4 Dönem Kadın Erkek 84 Kadrolu ve Sözleşmeli Memur Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 4 dönemlik kadrolu personel alım ilanı yayımladı. Alımlar farklı pozisyonlara yapılacak. İşte kadrolar ve başvuru şartları.

EGM 2019/ 1-2-3-4  Dönem Kadın Erkek 84 Kadrolu ve Sözleşmeli Memur Alımı

2019 yılı için Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolu memur personel alımı yapacağını belirtti. Her yıl yapılan kadrolu personel alımları için EGM start verdi ve ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre toplamda 84 kişilik boş kadro ile memur personel alınacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde EGM memur personel alım ilanı hakkında detayları aktaracağız.

İLANIN DETAYLARI:

EGM Türkye geneli farklı bölgelerde bulunan taşra teşkilatlarına 84 memur personel lımı yapacak. Bu yönde Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler ve bazı nitelikler doğrultusunda alım yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE ŞEHRE GÖRE DAĞILIM:

2019 - 1 Aşçı Alımları:

2019 - 2 Hizmetli Alımları:

2019 - 3 Psikolog Alımları:

2019 - 4 Sosyolog Alımları:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Emniyet genel Müdürlüğü adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi genel nitelikler aranacaktır.

Özel olarak ise, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor. Ayrıca pozisyonuna göre eğiti şartları şöyledir.

Aşçı: Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri AlanıBeslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri AlanıTurizm/Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak.

Hizmetli: Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak.

Psikolog: Psikoloji Lisans Bölümü mezunu olmak.

Sosyolog: Sosyoloji Lisans Bölümü mezunu olmak.

BAŞVURULAR:

Emniyet Genel Müdürlüğü memur personel alımı için adaylar başvurularına Ocak 2020 yılı itibari ile başlayabilecekler. Başvuru tarihleri farklı olarak belirtilmiştir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte bulundukları ilin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Aşağıda ilanların tam metinlerine ve başvuru tarihlerine ulaşabilirsiniz.

Aşçı İlanı - Başvurular 20/01/2020 – 24/01/2020 tarihleri arasında

Hizmetli İlanı - Başvurular 27/01/2020 – 31/01/2020 tarihleri arasında

Psikolog İlanı - Başvurular 06/01/2020 – 10/01/2020 tarihleri arasında

Sosyolog İlanı Başvurular 13/01/2020 – 17/01/2020 tarihleri arasında

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 10 ay Önce

Kamu yönetimi mezunuyum