EGM 2018 Yılında KPSS’li ve KPSS’siz Kaç Lise Mezunu Polis Alımı yapacak

2018 yılı merkezi bütçe görüşmeler ile bakanlıkların personel alım sayıları da belirlendi. İçişleri Bakanlığı EGM polis alımı yapacak. Lise mezunu kaç PMYO, POMEM, PAEM, PÖH alımı yapılacak? İşte 2018 yılı polis alımlarına ilişkin son haberler.

EGM 2018 Yılında KPSS’li ve KPSS’siz Kaç Lise Mezunu Polis Alımı yapacak

İçişleri Bakanlığı EGM lise mezunu polis alımında kaç PMYO, POMEM, PAEM, PÖH alımı yapılacak?  2018 yılı merkezi bütçe görüşmeler ile bakanlıkların personel alım sayıları belirlendi. İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıl personel ihtiyacını gidermek için lise mezunu polis alımları yaptı. Tüm Türkiye genelinde personel ihtiyacının giderilmesinde 2018 yılında da lise mezunu ve kpss şartı olmadan polislik alımlarının yapılması bekleniyor.  Polis alımları için Akademi başkanlığı başvuru şartlarını belirleyerek duyuru yapmakta. En çok merak edilen sorular arasında, 2018 yılında kaç polis alımı yapılacak? Lise mezunu polis alımları ve KPSS’siz polis alımları yapılacak mı? Bazı detaylar belli olmaya başladı.

2018 POLİS ALIMLARI

2018 yılında çok sayıda POMEM ve PMYO’lara alımlar yapılması bekleniyor. Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak yaptığı açıklamaya göre toplamda 56 bin 500 mezun olduğunu ve bu rakamın 2018 yılının tamamlanması ile 85 bine çıkmasının hedeflendiğini aktardı. Geçtiğimiz yılda yapılan polis alımlarının 13 bin olduğu düşünülürse 2018 yılında alınacak olan polis sayısı 16 bin civarında olacak. Polis Özel harekât alımlarında ise ciddi bir kadronun ayrılması bekleniyor. 2018 yılında 10 bine kadar PÖH alımı yapılabilir.

KPSS’siz POLİS ALIMLARI

Daha önce sadece POMEM ve PMYO’dan seçilerek alınan Polis Özel Harekât alımlarında lise mezunu ve kpss şartı aranmadan başvuru yapılabilecek. Geçtiğimiz yıl çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile bu mümkün hale gelmişti. Aranacak yaş şartlarında ise 1993 ve sonrası doğumlular ile 2000 yılı ve öncesi tarihlerde doğanlar başvuru yapabilecek. PÖH alımlarında kazanan adaylara daha sonra POMEM’de eğitimden geçirilecekler. Başvurulara ilişkin ilanlar yayımlanır yayımlanmaz işin olsa ekibi olarak sitemizden diğer başvuru şartarını paylaşacağız.

2018 yılında POMEM alımlarının Şubat ya da Mart ayında diğer alımın ise Temmuz ya da Ağustos ayında olması bekleniyor. PMYO alımlarının ise TYT sınavı sonrasında olması bekleniyor.

Polis alımlarında olmasını istediğiniz genel ve özel şartları yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 21:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayla
ayla - 3 yıl Önce

alacaklarini alir devlet onlara gore kanun yasa cikartir kılıfına uydurur senin benim gibilerde ortada kalir okul yaş diploma fasa fiso dayinmi var arkanda her yere girersin biz muslumaniz ama böyle milyonlarca kisinin hakkini yeriz Allah sonumuzu hayır etsin.

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Önlisanstan da alım yapılır mı beklemekteyim yaşım 26 oldu

Asena
Asena - 3 yıl Önce

Nasıl yani PÖH te yaş sınırı 28 değil miydi ?

Musab
Musab - 3 yıl Önce

Umarim yas sarti esnetilir

Ahmet aydın
Ahmet aydın - 3 yıl Önce

Üniversite mezunlarının haklarının artık korunması ve yaş şartının en üst yaşa çıkarılmasını istiyoruz

Polis hayranı
Polis hayranı - 3 yıl Önce

Lise mezunu alımında tyt baraj puanı dusulse keşke

AA
AA - 3 yıl Önce

Yaş geçiyor bir an önce sınavsız alımlar başlasın sonra hevesimiz kursağımızda kalıyor.

Huseyin 7bn
Huseyin 7bn - 3 yıl Önce

Alimlar gecen seneki gibi lise mezunu olsun bide yas neden 1993 ve sonrasi oldu 1991 ve sonrasiydi