EGM 20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının yapmış olduğu duyuruya göre 20. Dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımı başladı. Başvurular en geç 14 Nisan 2017 tarihinde sona eriyor.

EGM 20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!
Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 20. dönem kapsamında 10 bin polis adayı alımı yapacağını duyurmuştu. Duyuru Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisinin resmi internet sitesi olan //www.pa.edu.tr/ adresinde yapıldı. Bir çok polis olmak isteyen aday günlerce alım yapılacak haberleri ardından bu duyurunun yapılmasının ardından çok sevindi. Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 10 Bin Polis alımı ilanına başvurular alınmaya başlandı. Adayların başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için aranan şartlara uygun olmaları şarttır. Aşağıda bilgisi verilmiş olan başvuru şartlarını taşıyan adaylar en geç 14 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ve yaş şartı aranacak. Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 10 bin kişilik alım ilanı ile 9.000 erkek ve 1.000 kadın alımı yapacak. Başvurusu kabul edilen adaylar sınava katılarak, sınavda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adaylar Polis memuru olarak atanacaktır.

MADDE MADDE ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR;

Emniye Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 20. Dönem POMEM kapsamında adaylardan, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmasına hukiki olarak bir mani durum söz konusu olmamak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Belirtilen sağlık koşullarını taşımak, Lisans mezunu veya buna denkliği lan yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, 2015 ve 2016 yıllarında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans Mezunu KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (48,00) puan almış olmak, Adayların herhangi bir suç hükümlülüğü olmaması,  Başvuru tarihleri içerisinde herhangi bi siyasi partiye veya yan kuruluşlarına üyeliği bulunmadığına dair yazılı beyanda bulunmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, Polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak ( Sağlık Yönetmeliği Hükümleri Hariç ), Alkol, Uyuşturucu veya benzeri maddeden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak, Sınavın yapıldığı yılın 31 Mart 2017 tarihinden itibaren 30 yaşını doldurmamış olmak, Erkekler için 167cm den kısa ve kadınlar için 162cm den kısa boylu olmamak ve Beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmak Şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecek olup sınava çağırılacaklardır.

SINAV;

Başvurusu onaylanan adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından yapılacak olan sınava katılacaktır. Ayrıca Emniyet Teşkilatı Personelinden şehit veya vazife malülü olan eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır. Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisinin resmi internet sitesinden ( www.pa.edu.tr ) duyurusu yapılacaktır. Bunun dışında diğer kaynaklardan yapılan duyurulara itibar etmeyiniz. Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezine gelirken adayların; cep telefonu, ses, görüntü, kayıt cihazı veya değişik benzeri elektronik eşya bulundurmaları yasaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI! SON BAŞVURULAR 14 NİSAN 2017

Emniyet Genel Müdürlüğü 20. Dönem POMEM 10 bin polis alımı başvuruları 03 Nisan 2017 tarihi itibari ile başladı. Başvuru yapacak adaylar en geç 14 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuru yapılacaktır. Adayların hangi tarihte ve nerede şahsen başvuru yapacakları ve sınava hangi tarhte katılacaklarını Polis Akademisi resmi intrnet sitesinden öğrenebileceklerdir. Bunun dışında adaylara posta yolu ile veya değişik iletişim yolları ile tebligat yapılmayacaktır.

Sayfamızı beğenmek için Tıkla,
Gurubumuza katılmak için Tıkla
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 23:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

nasıl başvuru yapacağım

akil
akil - 3 yıl Önce

Daha KPSS ye görmedik.bari baraj puanı 50 olsun.benim puanım 59.5