Düşük KPSS Puanı İle Kamuya Binlerce İşçi Personel Memur Alımı Yapılıyor!

Düşük KPSS puanı ile kamuya binlerce memur personel alımı için ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre kamuya çok sayıda memur ve personel alımı yapılacak. Başvuru şartları nelerdir? Tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Düşük KPSS Puanı İle Kamuya Binlerce İşçi Personel Memur Alımı Yapılıyor!

Yayımlanan ilanlara göre kamuya düşük KPSS Puanı ile memur alımı ve personel alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi olara kkamuya düşük kpss puanı ile alım yapan kamu kurumlarını bir araya topladık ve sizlere başvuru şartları ve diğer bilgiler ile haberimzin devamında sunmaktayız. 

Kamu kurumları veya kamur kuluşları bünyelerindeki işçi, memur ve personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde alımlarına devam ediyorlar. Son yayımlanan ilanlara göre kamuya binlerce memur ve personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların mutlaka belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir. 

ADAYLARDAN ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

Kamuya alımlarda adaylara bazı nitelikler belirtilemktedir. Devlet memuru olma yolunda ilerleyen binlerce aday mutlaka Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmakta ve alacakları puan ile bir yerlere yerleşme yolunda ilerlemektedirler. Bir çok kişi iyi puan almış olmasada binlerce aday düşük puan alıyor ve aldıkları puan ile bir yerleşe yerleşme hayaline gidiyorlar. Ancak hiç üzülmeyin bu haberimiz sayesinde düşük KPSS puanı ile memur personel ve işçi alımları ilanlarına ulaşacaksınız.

Bu yönde adayardan, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak şartları aranır.

Bunlar dışında adayların pozisyonuna göre belirtilen eğitim seviyesini tamamlamış olmaları gereklidir. Kamuya alımlar en az lise mezunu olmak kaydı ile Ön Lisans ve lisans mezunları arasında alım yapılmaktadır. Ayrıca adaylara yapılacak olan sınav tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamalarıd agereklidir.

Adaylardan ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE ALIM YAPAN KURUMLAR:

Kamuya bir çok kamu kurumu ve kamu kuruluşu kamu memur alımı yapmaktadır. Buna göre bir çok bakanlık, Üniversite ve belediyeler adaylara KPSS baraj puanı belirtmeden alım yapıyorlar.

Bunun dışında KPSS en az 60 puan ile, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfları alım yapmaktadırlar.  İlgili ilanlara haberimizin devamından ulaşabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer düşük KPSS puanı ile alım yapılacak yeni ilanlara ulaşmak istiyorsanız İşin Olsa mobil uygulamasını telefonunuza indirerek yeni ilanlardna haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Alım Yapan Kurumlar ise şöyledir;

Savunma Sanayi Müsteşarlığı 60 Personel Alımı için Buraya Tıklayınız.

4 Üniversite 420 Personel ALımı yapıyor. KPSS baraj puanı yok. İlanlar için Buraya Tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı 1535 İşçi Alım İlanı İçin Buraya Tıklayınız.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personel Alımları için Buraya Tıklayınız.

EYLÜL AYI MEMUR PERSONEL ALIMLARI İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 22:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse
Ayse - 2 yıl Önce

Yassarti bizi bitiriyor

Rabianur koç
Rabianur koç - 2 yıl Önce

18 yaşımı doldurmadım bu işten yararlanamıyorum nsl bana yardımcı olursunuz LÜTFEN bana bilgi verin

aysu
aysu - 2 yıl Önce

başvuru yapamıyorum yardım cı olan

Gamze yavuz murat yavuz
Gamze yavuz murat yavuz - 2 yıl Önce

Muhasebe bölumü mezunlar ikiside

Murat yavuz  gamze yavuz
Murat yavuz gamze yavuz - 2 yıl Önce

Muhasebe bitirdiler ikiside