Düşük KPSS Puanı İle Kamuya 613 Memur Personel Alımı Yapılıyor

Kamu Kurumları ve kuruluşları memur personel alımı ilanları yayımladılar. Kamuya Düşük KPSS Puanı ile 613 memur alımı yapılacak! Peki Şartlar ve Kurumlar Nedir?

Düşük KPSS Puanı İle Kamuya 613 Memur Personel Alımı Yapılıyor

Kamuya düşük KPSS Puanı ile memur alımı için ilan yayımlandı. Haziran ayı girmesi ile birlikte kamu kurum veya kuruluşları bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde personel alımı gerçekleştiriyorlar. Bu yönde ilanlar yayımlandı ve adayların bazı genel ve özel nitelikleri taşımaları gereklidir.

İşin olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde alım yapacak kurumları, Başvuru şartlarını, Alım pozisyonlarını ve ilanların detaylarını sizlerle paylaşarak ilgili ilanlara başvuru yapmanızı sağlayabileceğiz.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kamu kurumları adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak gibi nitelikler aranacaktır.

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE DETAYLARI:

Marmara Üniversitesi: bünyesine 2 kişilik kadrosu ile sözleşmeli büro memuru alacağını belirtti. Adaylar başvurularını en geç 10 haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda adaylardan 2018 yılında yapılan KPSS'den puan almış olmak şartı aranıyor. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Sosyal Güvenlik Kurumu : SGK toplamda 400 kişilik boş kadro ile farklı KPSS puan türüne göre Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alacak. Bu yönde, KPSS P23, KPSSP40, KPSSP42 ve KPSSP47 puan türünden 350 kişi ve KPSSP13 puan türüne sahip 50 kişi olmak üzere 400 memur alınacak. Başvurular en geç 17 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK : TÜBİTAK 37 personel alımı yapacağını ilan etti.Bu yönde adaylardan KPSS Şartı Aranmıyor. Başvurular ise en geç 09 haziran 2091 tarihine kadar yapılması gereklidir. Detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Hakimler ve Savcılar Kurulu: HSK 25 memur alacak. Bu yönde ilan yayımlayan HSK sözleşmeli olarak büro personeli alıyor ve alımlar en az lise mezunu olan adayları kapsayacak. Bu bağlamda Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranır. başvurular ise en geç 14 Haziran 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: KSÜ 34 kişilik boş pozisyon ile, 13 Beden İşçisi, Lise mezunu 10 Büro Memuru ( Genel ), 9 Lisans Mezunu Büro Memuru, 1 Mobilya Döşeme İşçisi, 1 oto bakım Onarımcısı ( oto Mekanikeri) olmak üzere 34 kişi alınacak. Adaylardan KPSS şartı aranmıyor. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

KOSGEB : Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) memur ihtiyacını karşılamak üzere 57 kişilik boş kadrosu ile KOBİ uzman yardımcısı alacak. Bu bağlamda adaylardan Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacak. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Tarım Kredi Kooperatifleri: İzmir de buluna Tarım kredi İzmir Bölge birliğinde 30 Kooperatif görevlisi ve 30 Ziraat mühendisi alınacağı ilan edildi. Bu yönde adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK: TÜBİTAK 3 farklı kadroda memur alacağını ilan etti. TÜBİTAK Diğer Teknisyen ve Teknikerler Pozisyonunda 1 kişi, 1 Büro Memuru, 2 memur ve 1 Yönetici asistanı olmak üzere toplamda 5 kişi alacağını belirterek başvurularda adaylardan 60 puan almış olmak şartı aranıyor. Detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Diğer memur personel alımı haberlerinden haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice
Hatice - 2 yıl Önce

Maliye bakanlığı kpss yapılmalı 10 ay oldu alım yapmadınız vmy guy muyh alımları nerede