DSİ 995 Memur Alımı Kadrolar, İlan Tarihi ve Adayların Talepleri

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) için yapılan 995 kadro ihdasının ardından, adaylar ilanın yayımlanma tarihini, kadroları ve başvuru koşullarını merak ediyorlar. Bu alım sürecine yönelik gündeme yansıyanların tamamına haberimizde değiniyoruz...

DSİ 995 Memur Alımı Kadrolar, İlan Tarihi ve Adayların Talepleri

2018 Nisan ayı itibariyle, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) için 995 kadro ihdası sağlandı. Resmi Gazete' de yayımlanarak, kamuoyuna duyurulan bu kadrolara yönelik ilan henüz yayımlanmadı. Yaklaşık olarak üzerinden 1 yıl zamanın geçtiği DSİ memur alımı için, ilanların yayımlanmaması adaylar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Adaylar, sosyal medya platformlarından DSİ bünyesine yapılacağı ifade edilen personel alımları için, son aşamanın ne olduğunu soruyorlar. Yapılan paylaşımlarda kadroların açıklanması, ilanların yayımlanması ya da bir açıklama gerçekleştirilerek kamuoyuna bilgilendirmenin yapılması talep ediliyor.

Hangi kadrolara alımlar yapılacak?

DSİ personel alımlarında, ilanların Genel Müdür Yardımcısı, Değerlendirme ve Destekleme Dairesi Başkanı, Müfettiş, Müfettiş Yardımcısı, Şube Müdürü, Avukat, Memur, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, İstatistikçi, Sosyal Çalışmacı, Mühendis, İstatistikçi, Şef, Arazi Toplulaştırması Etüt ve Projelendirme Dairesi Başkanı gibi kadrolara yönelik olarak yapılması beklenmekte olup, belirtilen kadrolar dışında da alımların yapılabileceği düşünülmektedir. İlanla alakalı bir bilgilendirme henüz sağlanmamış olduğu için, bu bilgiler kesin kadro bilgileri değildir. Bahsi geçen ilanın ne zaman yayımlanacağıyla alakalı ise henüz net bir açıklama bulunmadığından, süre öngörüsünde bulunmak bir hayli zor. Bizler isinolsa.com ekibi olarak bu ilanın Nisan ayı itibariyle yayımlanacağını ve personel alımı için ilana çıkılabileceğini düşünmekteyiz. Yine de kurum tarafından bir açıklama gerçekleştirilmemiş olması ve kadro ihdasının üzerinden neredeyse bir yıl kadar sürenin geçmiş olması, buradaki ihtimallerin durumunu da bulanıklaştırmaktadır. Bu ilanla alakalı bir gelişme yaşandığında takip ediyor mobil uygulamalarımız üzerinden sizlere bildirim göndererek haberdar ediyor olacağız. Bildirimleri kaçırmamak için uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da DSİ memur alımını takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metehan
Metehan - 2 yıl Önce

Ayni seyin bildirimini neden surekli gonderiyorsunuz hemde 1 gun icinde silecem en son uygulamanizi ...

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

SİZ hata yapıyorsunuz Milleti kandırıyorsunuz. Ahirette bunun hesabını vereceksiniz...Er yada geç bunun hesabı çok çetin olacak....

Mehmet aki
Mehmet aki - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapıcam

himmet KARAKAYA
himmet KARAKAYA - 2 yıl Önce

Tekeli.köyü

Tc
Tc - 2 yıl Önce

Dalga dalga geçiyorlar

Şule
Şule - 2 yıl Önce

Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunlarına öncelik tanınmalıdır.