Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İlkokul ve Lise Mezunu Memur Alıyor! 2828 Sayılı Kanun Kapsamında

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesine 2828 sayılı kanun kapsamında en az ilkokul ve lise mezunu memur alımları yapılacaktır. Yürütülen alımlara yönelik detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İlkokul ve Lise Mezunu Memur Alıyor! 2828 Sayılı Kanun Kapsamında

Kamuya ve bağlı kuruluşlara yönelik memur alım süreçleri devam ediyor. 2018 yılı bitmeden kamu kurumları memur ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilana çıkıyorlar. Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanmış bu alımda, yalnızca DİB değil çok sayıda kurum içinde ilan bulunuyor ancak burada yalnızca DİB tarafından ilkokul ve lise mezunu memur alımına değineceğiz. İlgili memur alımına başvurular, tercih usulüyle gerçekleştirilecektir. Adayların ilgili eğitim düzeyleri üzerinden tercihlerini yapmaları ve bu tercih sürecinden sonra da kuraya kalmaları gerekecektir. Kura çekimleri tercih sürecinin ardından noter huzurunda gerçekleşecek kura ile nihayete kavuşturulacaktır. Yayımlanan bu ilana tercih yapmak için 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu dahilinde değerlendirilmek gerekmektedir. İlgili kanun, devlet tarafından korunması yönünde kararı alınmış vatandaşların, devlet eliyle yetiştirilmiş vatandaşların kamuda istihdam edilmesine yönelik süreçleri kapsamaktadır. Bu noktada hak sahibi olan vatandaşlar tercih işlemlerini bu kadrolardan yana kullanabileceklerdir.

İLKOKUL VE LİSE DÜZEYİNDEN MEMUR ALIMLARI YAPACAK

İlgili kılavuzlarda da aktarıldığı üzere DİB bünyesine ilkokul ve lise eğitim düzeyinden olmak üzere toplamda 183 memur alımı yapılacaktır. Bu alımlarda ilkokul eğitim düzeyinden 59, lise eğitim düzeyinden ise 124 personel alımı gerçekleştirilecektir. Toplamda 183 kişinin alınacağı DİB bünyesine tercih yapacak vatandaşların 2828 sayılı kanunda hak sahibi olmaları gerekmektedir. Aksi halde ilana tercih ve başvuru imkanı mümkün değildir. İlana başvurmak isteyen kişiler için gerekli olacak tüm kılavuzlar, kura çekimi, işe yerleştirilmek için gerekli belgeler gibi tüm noktalardaki merak edilen soruların yanıtları aşağıda yer alacak bağlantıda bulunmaktadır.

Kılavuz için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadullah
Sadullah - 2 yıl Önce

Arkadaşlar ne zaman başvuru başliyor DİB

Cyln
Cyln - 2 yıl Önce

Detaylı bilgi alabilirmiyim,başvurular nasıl yapılıyor?

Cylngn
Cylngn - 2 yıl Önce

Detaylı bilgi alabilirmiyim,başvurular nasıl yapılıyor?

Zehra
Zehra - 2 yıl Önce

Arkadaşlar başvurular ne zaman olacak