Diyanet İşleri Başkanlığı 350 Memur Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alacak. Diyanet İşleri Başkanlığı istihdam etmek üzere. 100 adet Kur’an Kursu Öğreticisi, 200 adet İmam-Hatip ve 50 adet Müezzin Kayyım olmak üzere toplamda 350 adet memur alımı yapacak. Başvurular için haberin detaylarını inceleyiniz..

Diyanet İşleri Başkanlığı 350 Memur Alacak
Diyanet İşleri Başkanlığı 350 Memur Alacak
Diyanet İşleri Başkanlığı Memur personel alımları yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinin memur ihtiyacını gidermek üzere 100 adet Kur’an Kursu Öğreticisi, 200 adet İmam-Hatip ve 50 adet Müezzin Kayyım olmak üzere toplamda 350 adet memur alımı gerçekleştiriyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ailesine iş başvurusunda bulunmak için alt kısımda verilen, genel nitelikleri, özel şartları, başvuru bilgilerini, başvuru sırasında istenilen belgeleri inceleyerek daha ayrıntıı bilgi alabilir ve başvurularınızı en geç 03 Haziran 2015 tarihine kadar gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Diyanet İşleri Başkanlığı iş başvursunda bulunacak adaylar için aranan genel şartlar şöyledir:
     - Diyanet işleri Başkanlığının yönetmeliklerinde aranan Ortak Şartları taşımak.
     - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
     - Memur adaylığı kalkmamış olan adaylar,
     - Diyanet İşleri Başkanlığınca 2012, 2013, 2014 ve 2015 senelerinde yapılan MBSTS ( Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı ) 'ından en az 50 puan almış adaylar,
     - Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olan adaylar,
Başvuru içi aranan nteliklere uygun adaylardır ve başvurularını gerçekleştirebilirler.
Başvuru Bilgileri;
Sınava başvuru yapmak isteyenlerden Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine 21/05/2015 (saat 08:30)- 03/06/2015 (saat 16:30) tarihlerinde istenen belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir. 
Başvuru Sırasında istenilen Belgeler:
Diyanet İşleri Başkanlığı iş başvurusunda bulunacak adaylar istenilen belgelere eksiksiz sahip olmaları gerekmektedir. Ancak bu belgelerile başvurular gerçekleştirilebilir. İStenilen belgeler şöyledir;
     - Hafız Olduğunu beyan edenler için Hafızlık Belgesi,
     - Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik durumuna ilişkin yazılı beyan,
     - Sabıka durumuna ilişkn yazılı beyan,
     - Başvuru yapacağı pozisyon da çalışmasına engel olmayacağına dair özrü bulunmadığına dair yazılı beyan,
     - T.C. Kimlik numaralı kimlik belgesi,
     -  Kur’an kursu öğreticiliği ve imam-hatiplik için imam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim; müezzin kayyımlık için lise veya dengi okul mezunu olduğunu gösterir belgenin aslı veya onaylı fotokopisi. (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi). 
     - Hizmet sürelerini ve kazanılmış hak aylık derecelerini gösterir amirlerince onaylanmış hizmet cetveli, 
İlanın tam metnine ulaşmak için ve her pozisyon için daha ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:25

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE