Dışişleri Bakanlığı’na KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı’na KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı yapılacağı duyruldu.Başvuru detaylarının neler olduğunu ve başvuruyu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı’na KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı

Bugün yayınlana ilana göre Dışişleri Bakanlığı’nın Kuala Lumpur Büyükelçiliğinde görev yapmak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. Dışişleri Bakanlığı, kadroyu hem kendi resmi internet sitesi hem de Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan etti. Sadece bir kişinin alınacağı bu kadro için adayların en az lise mezunu olması şartı dikkat çekiyor. En az lise mezunu adaylar arasından gerçekleştirilecek olan alımda ise herhangi bir KPSS şartı aranmıyor.

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafında yayımlanan sözleşmeli sekreter kadrosuna yapılacak alımlarda yer alan en önemli koşul ise adayların yabancı dil bilgisine yönelik. İlana göre başvuruda bulunacak adayların, ''Çok iyi derecede Malayca ve Türkçe bilmek,'' şartını sağlıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra adayların ayrıca aşağıdaki şartları da sağlaması gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, E
  • En az lise veya dengi okullardan mezun olmak,
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
  • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
  • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).
  • Çok iyi derecede Malayca ve Türkçe bilmek, 9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvurular şahsen yapılacak olup son başvuru tarihi ise 14 Haziran olarak yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 00:48
YORUM EKLE