Dışişleri Bakanlığı Meslek Memuru Alımı Yapıyor! KPSS Şartı Yok Başvurular Başladı

Dışişleri Bakanlığı bünyesine aday meslek memuru pozisyonunda görevlendirilmek üzere KPSS şartsız olarak memur alımı yapılacaktır...

Dışişleri Bakanlığı Meslek Memuru Alımı Yapıyor! KPSS Şartı Yok Başvurular Başladı

Geçtiğimiz hafta itibariyle Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresinde ilana çıkan Dışişleri Bakanlığı, 50 aday meslek memuru alımı yapacağını duyurdu. Memur alımına başvurularda KPSS şartının aranmadığı bu ilana yönelik tüm detaylara haberimizde yer vermeye çalışacağız. Memur alımına başvuru yapacak adayların kamu haklarından mahrum bırakılmamış, sağlık problemi bulunmayan, takım çalışmasına yatkın, iletişim becerisi gelişmiş, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara uygun, temsil yeteneği bulunan, ifade ve muhakeme yetenekleri gelişmiş, askerlik hizmetini tamamlamış, kendisine verilecek görevleri yeirne getirebilecek, kendini geliştirmeye açık, sorumluluk bilinci yüksek, dış görünüşüne özen gösteren kişiler olması gerekmektedir. Dışişleri Bakanlığı 50 aday meslek memuru alımına başvuru yapacak adayların fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri veya mühendislik fakültesi bölümlerinden birisinden mezun olunması gerekmektedir.

Sınavla memur alımı gerçekleştirilecek

KPSS şartının aranmadığı meslek memuru alımı için bakanlık tarafından adaylara sınav uygulaması yapılacaktır. Giriş sınavı başvuruları 3 Ocak 2019 Perşembe günü başlayacak ve 22 Ocak Salı günü saat 18:00’de sona erecektir.  Bu tarih itibariyle adayların başvuruları başlamış durumdadır. Başvurmayı düşünen adaylar, daha fazla detay ve bilgiye aşağıda yer alacak kılavuz bağlantısı üzerinden erişim sağlayabilirler. Kılavuzdan detaylı olarak tüm başvuru bilgilerine, şekillerine ve diğer önemli bilgilendirmelerine erişim sağlamak mümkün durumdadır.

İlan kılavuzu için tıklayınız.

YORUM EKLE