Dışişleri Bakanlığı Elçiliklere Lise Mezunu Memur Alımları Yapacak! KPSS Şartı Yok 41 Yaş Sınırı

Devlet Personel Başkanlığı adresinde ilana çıkan Dışişleri Bakanlığı bünyesine, KPSS şartı aranmaksızın 41 yaşına kadar olan adaylar arasından elçiliklerde görev alacak memur alımları yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı Elçiliklere Lise Mezunu Memur Alımları Yapacak! KPSS Şartı Yok 41 Yaş Sınırı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinde ilana çıkan Dışişleri Bakanlığı, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyan ve ilanın diğer koşullarına uygun adaylar arasından KPSS şartı aranmaksızın memur alımları yapacaktır. Sözleşmeli personel statüsü üzerinden elçiliklere memur alımı gerçekleştirilecektir. Bu alımlarda adayların taşıması gereken şartlar ve diğer detaylar ilan kılavuzunda detaylıca aktarılmaktadır. İlana başvuran ve işe yerleştirmesi kesinleşen adaylar, belirtilen elçiliklerde sözleşmeli personel statüsünde görevlendirileceklerdir. Başvuru yapacak olan adayların 41 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

Başvurular ve diğer detaylar hakkında bilgilendirmeler

Başvuru yapacak olan adaylar Nuakşot Büyükelçiliği ve Bern Büyükelçiliği bünyesinde istihdam edileceklerdir. Adayların pozisyonları sözleşmeli sekreter statüsündedir. Başvuru yapacak kişilerin kamu haklarından uzaklaştırılmamış olması, sağlık problemi bulunmaması, kamu zararına faaliyette yer almamış olması, 41 yaşını aşmamış olması, belirtilen düzeyde eğitim veren okullardan mezun olmak, temsil, ifade ve muhakeme yetenekleri gelişmiş olmak, belirtilen ek nitelikleri karşılamak, her türlü iklim koşullarında görev almaya engeli bulunmamak, en az lise mezunu olmak, belirtilen yabancı dilleri çok iyi derecede bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şeklinde özetlenmektedir. Erkek adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir. İki farklı elçiliğe alımlar yapıldığından, daha detaylı bilgi için aşağıda yer alacak bağlantılardan elçiliklerin yayımladığı ilan kılavuzlarına göz atılması gerekmektedir. Kılavuzlardan tüm bilgilere erişim sağlamak mümkündür. Adaylara memur alımı için sözlü ve yazılı sınav uygulanacak olup, başarıyla ayrılan adayların ilgili pozisyonlarda istihdamları sağlanacaktır.

Nuakşot elçiliği için tıklayınız.

Bern elçiliği için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamide uludağ
Hamide uludağ - 3 yıl Önce

Lise mezunuyum bilgisayar dan çok iyi anlıyorum