DHMİ, TCDD, TEİAŞ, EÜAŞ ve Çaykur’a 543 Memur Kadroları İhdas Edildi!

KİT'lere 543 kadro ihdas edildi. TEİAŞ, EÜAŞ, Çaykur, DHMİ ve TCDD kurumlarına boş ve dolu kadrolarında yapılan düzenlemeler 25 mart 2020 tarihli resmi gazetede ilan edildi. Peki yeni memur personel alımı ilanı açıklanacak mı? Tüm detaylar haberimizde..

DHMİ, TCDD, TEİAŞ, EÜAŞ ve Çaykur’a 543 Memur Kadroları İhdas Edildi!

Türkiye Elektrik ve İletişim Genel Müdürlüğüne merkez ve taşra teşkilatlarına Şube müdürü, müşavir, uzman, müdür, uzman kadrolarında 60 kişilik kadro ihdas edildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesine baş müfettiş, müşavir ve başuzman kadrolarında, memur, AİM memuru, tekniker,  48 kişilik personel kadrosu ihdas edildi.  

KİT'LERE PERSONEL KADROSU İHDAS EDİLDİ;

TCDD merkez kadrolarında ve taşrada ise başmüfettiş, avukat, şef, mühendis daire başkanı, şube müdürü müfettiş kadrolarında 137 kişi, Çay işletmeleri Genel Müdürlüğüne Veri hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Teknik Şef kadrolarında 4 kişilik kadro açıldı. EÜAŞ Elektrik Üretim Gene Müdürlüğü Genel Müdürlüğüne kimyager, mühendis, avukat, fizikçi biyolog kadrosunda 55 kişilik kadro ihdas edildi. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. avukat, şef, dava takip memuru, başmühendis, şehir planlayıcısı, tekniker, başteknisyen öğretmen, avukat, şef memur, takip memuru, tekniker kadrolarında 239 kişilik kadro ayrıldı.

Resmi Gazetenin 25 Mart 2020 tarihli kararına göre Kamu İktisadi Teşekküllerinde dolu ve boş kadroları için bir düzenleme açıklandı. Buna göre açıklanan kadro sayısında ve unvanlarda yeni ilanlar açıklanabilir. Henüz bu konuda resmi bir açıklama bulunmuyor. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Resmi Gazete kararı

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 00:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE