DHMİ 3169 Personel Alımı İçin İlan Yayınlanacak Mı? Başvurular Nereye Yapılacak - İşte Karmaşanın Detayları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 3169 güvenlik personeli alımı yapacak mı, ilan nereden yayımlanacak, başvurular nasıl yapılacak? DHMİ güvenlik personeli alımında gündeme yansıyanlar ve o karmaşanın tüm detayları haberimizde...

DHMİ 3169 Personel Alımı İçin İlan Yayınlanacak Mı? Başvurular Nereye Yapılacak - İşte Karmaşanın Detayları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ihale yöntemiyle bir alım yapacaktır. Bu da demek oluyor ki, hali hazırda özel güvenlik faaliyet belgesi bulunan ve gerekli şartları taşıyan özel güvenlik şirketlerin ilgilendiren bir ilandır. DHMİ ilana çıkacak ve özel güvenlik şirketine ihale usulü bu görevi devredecek. Bu başvuruları yalnızca özel güvenlik şirketleri ihale yöntemiyle gerçekleştirecek.

Adaylar başvuru yapabilecek mi?

Burada zaten mevcutta çalışan personeller var. Bu personeller belirtilen sayılarda olmasa bile muhakkak bu sayıya çok yakın bir personel kadrosu bulunuyor. İlave bir personel alım süreci söz konusu değildir. Başvuru yapacak ilan süreci vs. bulunmamaktadır. Yalnızca ihale sonrası işi alan şirketin personel ihtiyacı olduğunun görülmesinden sonra, birkaç personel alım ilanı yayımlanabilir. Bu ilanlar da DHMİ değil, bahsi geçen ihaleyi alan şirketindir. Bu noktada yaşanan bu karmaşanın açıklığa kavuşturulmasını isteriz.

DHMİ Türkiye geneli çok sayıda il için ihaleyi yapacak olup, işi şirketlere verecektir. Bu nedenle il bazında şirketlerin ihtiyacı olursa ilanlar yayımlanabilir. Bu durumun dışında ek bir ilan yayımlanmayacak, DHMİ üzerinden güvenlik personeli alımları yapılmayacaktır. Bir süredir internette ve sosyal medya platformlarında bununla ilgili paylaşımlar yapıldığından, açıklığa kavuşturulması gereken bir noktadır. Şirketin ihaleyi kazanmasının ardından personel alımı süreci gündeme gelirse, DHMİ memur alımı için şirket tarafından ilan yayımlanabilir, buna da başvurular zaten DHMİ üzerinden değil özel kariyer siteleri ya da ilgili şirketin resmi web adresindeki Kariyer sayfası üzerinden yayımlanacaktır.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozg80
ozg80 - 2 yıl Önce

usta boşyere milleti ümitlendirmeyin böyle bi alım yok alınacak personeller hali hazırda çalışıyolar sadece sözleşme yenilemek için böyle bi duruma gittiler ben havalimanında çalışmama rağmen oraya giremiyorum varın siz düşünün gerisini yani sadece firma ya değişecek yada ihaleyi kazanıp devam edecek.

Yener
Yener - 2 yıl Önce

İnsanları neden umutlandırıyorlar

ozan2
ozan2 - 1 yıl Önce

Yalnızca ihale sonrası işi alan şirketin personel ihtiyacı olduğunun görülmesinden sonra, birkaç personel alım ilanı yayımlanabilir. Bunu not düşmek için beklemeye ne gerek vardı. mesele oy olmasın.....................