Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzmanı Memur Alımı İçin Duyuru Açıkladı!

Anadolu Üniversitesi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı uzman yardımcısı memur alımı sınavı için duyuru geldi. Sınav giriş belgeleri ve tüm detaylar haberde.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzmanı Memur Alımı İçin Duyuru Açıkladı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına uzman yardımcısı alımı için Anadolu Üniversitesi'nden son dakika açıklama geldi. Üniversite ve Cumhurbaşkanı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre iletişim uzman yardımcısı ön eleme sınavından başarılı olan ve yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların sınavları 23 Ağustos 2020 tarihinde Ankara'da saat 10'da başlayacak.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ AÇIKLANDI!

Anadolu Üniversitesi yaptığı duyuruya göre uzman yardımcısı yazılı sınav giriş belgeleri sinavbaşvuru.anadolu.edu.tr adresi üzerinden alayları duyuruldu. Sınav giriş belgelerini 21 Ağustos 2020 tarihine kadar erişilebilecek. Iletişim başkanına yapılan açıklamaya göre yazılı sınav 3 ana bölümden oluşacak. Alan bilgisi bölümü %50 lik iletişim Başkanlığı Mevzuatı ile yabancı dil % 10 bölümü ise %40 olarak açıklandı. Yapılacak yazılı sınavda yanlış sorular doğru soruları götürmeyecek. Hesaplama yapılırken doğru sayısı puanı gösterecek. Başarılı olmak isteyen adaylar 100 üzerinden 70 puan almış olmaları gerekecek. 

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN YAZILI SINAV AÇIKLAMASI;

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER