CTE'den İKM Alımına Başvuru Yapanlara Önemli Uyarı Geldi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden İnfaz ve Koruma Memuru alımına başvuru yapanlara önemli uyarı geldi. Boy ve Kilo ölçümü ile ilgili bilgilendirme.

CTE'den  İKM Alımına Başvuru Yapanlara Önemli Uyarı Geldi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için sonuçlar geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. infaz ve koruma memurları için sözlü sınavdan önce adaylara önemli biigilendirme ve uyarı Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Yapılan uyarıda adayların boy ve kilo ölçümleri için uyarılara yer verildi.

Boy kilo ölçümü için hatırlatma:

İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayısının beş katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı olmak üzere   05/08/2019 ve devam eden günlerde yapılacak olup, adayların boy-kilo ölçümüne hangi gün katılacakları ilgili sınav komisyonlarınca ilan edilecektir. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacaklardır. Boy kilo ölçümünü geçerek sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ayrıca ilgili sınav merkezleri tarafından ilan edilmesi gerekmektedir.

Ölçüm Nasıl Hesaplanır?

Söz konusu infaz ve koruma memurluğu için adayların, Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamaları gerekmektedir. Hesaplaması ise, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadri
Sadri - 12 ay Önce

Kpss puanını kalksın

Tr
Tr @Sadri - 12 ay Önce

Sıınava girenler enayi ya onca çalışma hazırlık boşuna mı