CTE 3 Bin 611 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine alımını yapmakta olduğu 3 bin 611 kişilik kadro için başvurularda son günlere gelindi. Adaylar bir an önce başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

CTE 3 Bin 611 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü memur personel alımı başvuruları sona eriyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde alım duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruya göre, CTE bünyesine farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 3 bin 622 kişilik kadro ile memur alımı yapmaktaydı. Duyurunun yapılması ardından başvurular 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlamıştı. Ancak hala başvuru yapmamış veya başvurularını tamamlamamış olan adaylar bir an önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 bin 611 kadroya başvuru yapacak adaylar en geç 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Adalet Bakanlığının resmi internet sitesinden temin edilecek başvuru formunu doldurarak, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır. 

Buna göre başvuru yapan adaylar, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak başvuru sonuçları duyurusunun ardından sınava katılacklardır. Buna göre adaylardan sınav için aşağıdaki genel nitelikler aranacaktır.

ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine alımını yapacak olduğu adaylardan, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Son başvuru tarihi itibari le 18 yaşını doldurmuş olmak, Sınavı yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile İnfaz ve Koruma memurları için 30 yaşından gün almamış olmak ve diğer kadrolar için 35 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile herhangi bir ilgisi bulunmamak, görevini yapmasına egel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak ve Hizmet vereceği kadro için gereken özel nitelikleri taşımaları gerekmektedir.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine toplamda 3 bin 611 kişilik kadro ile sözleşmeli kadrolara, 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli(şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapılacağı belirlendi. Adaylar bu kadrolara yerleşebilmeleri için başvuru şartlarını taşımaları gerekmekte ve başvuru şartlarına göre sınavdan başarılı not almaları gerekmektedir.

İlanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

İlanın Tam Metni

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE