Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS 2019/3 Tercihleriyle 265 Memur Alımı Sona Eriyor! İşte Kadrolar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine KPSS 2019/3 tercihleriyle alınacak 265 memur kadrosu için tercih süreci sona eriyor. İşte memur alımı kadroları ve başvuru şekilleri...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS 2019/3 Tercihleriyle 265 Memur Alımı Sona Eriyor! İşte Kadrolar

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinde yayımlanan ilanda, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı gerçekleştirileceği ve bu alımların KPSS 2019/3 tercihleri üzerinden yapılacağı aktarıldı. DPB' de yayımlanan duyuruda ve kılavuzlarda da aktarıldığı üzere, tercih işlemleri için süreç başladı ve adaylar tercihlerini gerçekleştiriyorlar.

Tercihlerde sona yaklaşılıyor, detaylar ve bilinmesi gereken nitelik kodları

Tercih işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylar için, takvimde sona yaklaşıldığını hatırlatmak isteriz. İlgili Tapu eve Kadastro memur alımı süreci için 24 Ocak 2019 tarihine kadar süre tanınmıştı ve adayların bu tarihler arasında tercihlerini yapmaları gerektiği ifade edilmişti. KPSS 2019/3 tercihleri üzerinden yapılacak memur ve personel alımı için adaylar tercih işlemlerini bu tarihe kadar gerçekleştirmek durumundadırlar. Çevre Bakanlığı memur alımı için adaylara ek bir tarih daha tanınmayacak, belirtilen takvim arasında tercihlerin yapılması gerektiği vurgulanmaktadır. Tercih işlemlerini henüz gerçekleştirmemiş adayların tercihlerini yaparak, ÖSYM tarafından bu yıl +5 TL zam alarak 20TL olarak belirlenen tercih ücretini yatırmaları gerekmektedir. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM üzerinden yapmış olsalar bile, tercih ücretinin yatırılmaması durumunda, tercihleri değerlendirme sürecine dahil edilemeyecektir. İlana henüz başvurularını tercihleri üzerinden gerçekleştirmemiş ziyaretçilerimiz için Tapu Kadastro memur alımı işlemlerini yapmaları gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz. Sitemiz isinolsa.com üzerinden tercih işlemlerinde dikkat edilmesi gereken nitelik kodlarına ve daha fazla bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz. Nitelik kodlarıyla alakalı haberimize ulaşmak için tıklayınız.

Mobil uygulamalarımız için buraya tıklayınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER