Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 Memur Alım İlanı Yayımladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine memur personel alımı yapacağını belirtti. Kendi resmi sitesinde yaptığı duyurusuna göre toplamda 20 kişilik kadro ile memur alacak. İşte detaylar.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 Memur Alım İlanı Yayımladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kendi sresmi internet sayfasında yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine memur alımı yapacağını belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  bünyesindeki memur eksikliğini tamamalamak için, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Genel İdari Hizmetleri Sınıfında 8. dereceden boş kadrosuna 20 kişilik kadro ile Müfettiş Yardımcısı alacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alım yapacağı kadro için adaylara Yazılı ve Sözlü sınav sistemi uygulayacaktır. Alımlar farklı alanlarda yapılacak olup alım alanlar şöyledir;

HANGİ BÖLÜMLERE ALIM YAPILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplamda 20 kişilik kadro ile Müfttiş Yardımcısı alımı yapacağını belirtti. Buna göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnşaat Mühendisliği bölümünden 4, Mimarlık Bölümünden 2, Çevre Mühendisliği bölümünden 2, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2, Hukuk 3, İktisat 3, İşletme 2 ve Maliye bölümünden 2 olmak üzere toplamda 20 kişi alacak.

ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alım yapacağı kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Giriş sınavının yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitelerin  en az 4 (dört) yıllık eğitim veren yukarıda açıklanan fakültelerinin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının tabloda açıklanan bölümlerinden mezun olmak, sağlık açısından görevini her türlü iklim şartlarında yapmasına engel durum olmamak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmak şartları aranacaktır. 

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olana daylar, 22 Kasım  2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular Bakanlığın resmi internet sayfasından indirilecek başvuru formu ile birlikte ve istenilen belgeler ile birlikte, evre ve Şehircilik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına (Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:278 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ana Hizmet Binası Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine) şahsen ya da postayla yapılır. İlanın tam metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tc
Tc - 3 yıl Önce

Ne olur çok alın gençler yaslandi kpss ye gire gire