BTK 47 Memur Alımı İçin Başvurularda Son Güne Gelindi! KPSS Puan Sırasına Göre

BTK memur alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Başvurularına 15 kasım 2018 tarihi itibari ile başlamasının ardından artık sona ermektedir. Başvuru bilgileri ve detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

BTK  47 Memur Alımı İçin Başvurularda Son Güne Gelindi! KPSS Puan Sırasına Göre

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu bünyesine memuru alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Buna göre başvuruların bir hafta önce başlaması ile birlikte artık sona ermektedir. Buna göre adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve adayların bu nitelikleri taşımaları ile birlikte Giriş sınavı yapılacak. Sınav sonucuna göre ise 47 kişilik farklı alanda Bilişim Uzman Yardımcısı alacak.

Buna göre Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu Sosyal Bilimler alanında 10, Hukuk alanında 12 ve Mühendislik alanında 25 kişilik kadro ile Memur alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu adaylardan, ÖSYM tarafından 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Hukuk alanındaki kadrolar için KPSSP3 veya KPSSP4 puan türünden, Sosyal Bilimler alanındaki kadrolar için KPSSP3 veya KPSSP48 puan türünden ve Mühendislik kadroları için ise KPSSP3 veya KPSSP2 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak. Ayrıca 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,  Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak ve 4  yılıık eğitim veren ilgili fakültelerden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar BTK memur alımı başvurularına 15 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlamışlardı ve henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemlerini bitirmemiş olan adaylar için artık başvurular sona eriyor. Buna göre adaylar başvurularını en geç 23 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular, Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir. 

İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın tam metni

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat vural
Nihat vural - 2 yıl Önce

Bu asayiş uzman erbaş alımlarında eğitim düzeyi nasıl olacak ilkokul mezunu başvurabiliyor mu?