Belediyeye KPSS 55 Puanla Zabıta, Tekniker, VHKİ, Memur ve Tahsildar Alımları Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan ilanda, belediyeye KPSS 55 puanla en az lise mezunu tekniker, zabıta, vhki, memur ve tahsildar alımları yapılacağı açıklandı...

Belediyeye KPSS 55 Puanla Zabıta, Tekniker, VHKİ, Memur ve Tahsildar Alımları Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinde ilana çıkan belediye, bünyesine lise, önlisans ve lisans eğitim düzeyleri üzerinden memur alımlarının yapılacağı aktarıldı. Yayımlanan bu duyuruda adayların taşıması gereken şartlar aktarılmışken, baraj puanı da 55 olarak aktarılmış durumdadır. İlana başvuru yapacak olan adayların KPSS puanlarının en az 55 olması, belirtilen eğitim koşullarını ve diğer şartlarının taşınması gerektiğinin vurgulandığı ilande, çok sayıda kadroya alımlar yapılmaktadır.

İlgili ilanda Nusaybin Belediye Başkanlığı bünyesine kpss 55 puan üzerinden zabıta alımı, vhki alımı gibi kadrolar üzerinden memur alımı yapılacağı aktarılmıştır. Yayımlanan belediye personeli alımları için adayların 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması, sağlık problemi bulunmaması, kamu zararına herhangi bir faaliyette yer almamış olması, takım çalışmasına yatkın olması, temsil yeteneğinin bulunması, muhakeme ve ifade yeteneklerinin gelişmiş olması, kendisine verilecek görevleri zamanında yerine getirebilecek olması, kurum bilinci yüksek olması, mahalli idareler mevzuatı hakkında bilgi sahibi olması, kamudaki herhangi bir görevinden disiplinsizlik suçları nedeniyle çıkarılmamış olması, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması ya da bedelli askerlikten yararlanacak olması, zabıta memuru kadrosu için ilan edilen niteliklerin tamamını karşılayabiliyor olması, zabıta memuru kadrosu için 30 yaşını doldurmamış olması gibi şartları taşımaları gerekmektedir. İlana yönelik tüm bilgiye aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 04.02.2019

Kılavuz için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 22:29
YORUM EKLE