Bekçi Alımı İçin ilan Bekleniyor! 17 Bin Mahalle Bekçisi Alımı Ne Zaman?

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev alacak olan mahalle bekçisi alımları için ilan yayımlanması bekleniyor. Bakan Süleyman SOYLU 17 bin mahalle bekçisi alınacağını açıkladı. Bekçi alım ilanı ne zaman? Başvuru şartları neler?

Bekçi Alımı İçin ilan Bekleniyor! 17 Bin Mahalle Bekçisi Alımı Ne Zaman?

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için yeni biri ilan yayımlanması bekleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir etkinlikte yapılacak alımların 2018 yılı içinde 17 bin alım yapılacağını açıkladı. Adaylar alımların seçim öncesinde yapılmasını istemekteler. 

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bekçi alımlarını illerde Valilikler aracılığı ile yapılması bekleniyor. Bilindiği gibi 2017 yılından yapılamayan alımlar ile birlikte toplamda 17 bin alım gerçekleşecek. Alımlar toplu olarak duyurulmayacak. Yeni alımların alınmaya başlandığında işin olsa ekibi olarak duyuracağız. İşin olsa sosyal medyadan takip edebilir ve anlık bildirim için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Bekçi alımı yayımlandığında haberdar olmak için;

Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru şartlarında son yapılan değişiklikler ile eğitim düzeyinde ilkokul olan adaylar başvuru yapabilecek. Yaş şartında ise 18 yaşını doldurmuş olmak ile 31 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilirler. Başvurular sonucunda güvenlik soruşturmasından olumlu alan adayların ataması yapılacak. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 07:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 3 yıl Önce

Seçimlerden önce veya sonrası önemli değil önemli olan kısım yaş esnetilip 35 olmasıdır bunun haberini görmek istiyoruz lütfen

Hazar
Hazar - 3 yıl Önce

Lütfen yaş sınırını kaldrin

Sinan
Sinan - 3 yıl Önce

Istanbuldada ilkokul mezunu alımı yapilacak mi acaba

Cüneyt
Cüneyt - 3 yıl Önce

Askerlik sarti kaldırılsın

E
E - 3 yıl Önce

İkemegah şartı kaldırılsın

Erhan
Erhan - 3 yıl Önce

35 yaş olsun lütfen

Üstün
Üstün - 3 yıl Önce

Alimlar neden bekletiliyor sayin bakanim alimlar olsun artik diyarbakir saygilar

Cihat
Cihat - 3 yıl Önce

Yeter artik sadete gelin ya nezaman alim.var