BDDK Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı yapacağını duyurusu yapmıştı. Toplamda alınacak 100 kişilik kadro ile alım başvuruları başladı! Son başvurular 10 Mart 2017.

BDDK Memur Alımı Başvuruları Başladı!
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 21 Şubat 2017 tarihinde bir alım duyurusu yayımlamıştı. Yapılan duyuruya göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu farklı kadrolara toplamda 100 memur alımı yapacak. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulmuş olup duyuruya göre Başvurular başladı ve adaylar başvurularını en geç 10 Mart 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 10 BDDK Uzman Yardımcısı, 45 Bankacılık Uzman Yardımcısı ve 45 bankalar yeminli murakıp uzman yardımcısı olmak üzere toplamda 100 memur alımı gerçekleştirecek. Adayların bu kadrolara başvuru yapabilmesi için Kamu Personeli Seçme sınavından puan almış olmaları gerekmekte olup belirtilen pozisyonlar için KPSS puan durumu ve KPSS puan sırası farklıdır. Başvurusu onaylanan adaylar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından sınava tabi tutulacak olup sınav sözlü ve yazılı olmak üzere iki şekilde yapılzaktır. Sınavın yazılı aşaması 08 Nisan 2017 tarihi ile 09 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 

Adaylardan hangi Şartlar aranacak ?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu alacağı uzman yardımcısı adaylarından sınava katılabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatadaşı olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamaları, herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamaları, Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamaları, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu olmaması, yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almaları şartı aranacaktır. Bunlar dışında adayların 2015 veya 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavına girmiş olmak ve en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Her kadro içinde adayların gerekli öğrenim dallarından dört yıllık eğitim veren yüksek okulların bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca her kadro için aranan KPSS puan türü farklı olup Buraya Tıklayarak ilanın tam metninden bunlara ulaşabilirsiniz.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak ?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylar,en geç 10 Mart 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular başlangıç tarihi saat 14:00 a başlayacak olup başvuru tarihinin son günü saat 16:00 da bitecektir. Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) ulaşılabilecek "Başvuru Formu"nun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.
YORUM EKLE