Bakanlığa Memur Alımı 24 Şubat'ta Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre yüksek maaş ile memur alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir? Nasıl Başvuru Yapılacak?

Bakanlığa Memur Alımı 24 Şubat'ta Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Yapılacak Giriş sınavı ile belirlenecek adaylar başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların KPSS puanları esas alınarak yapılacak sıralamaya göre adayların giriş sınavına değerlendirmeleri yapılacak. Söz konusu olan Giriş sınavı sözlü olarak yapılacak olup ilan hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz.

KADRO BİLGİLERİ:

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesi gereğice 5 kişilik boş kadro ile Mütercim alımı yapılacağı bildirdi. Alımlar İngilizce dili için yapılacak olup adayların ayrıca Yabancı Dİl sınavından puan almış olmaları gereklidir.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımı başvuru süreci 24 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 28 Şubat 2020 tarihine kadar yapılacak olan başvurular kabul edilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPBİLİR?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2- Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz, Amerikan Dili/Dil Bilimi Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim Bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla beş yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) (A) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,

4- 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri KPSS puanı almış olmak kaydıyla yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 5 (beş) katı adayın içerisinde bulunmak,

5- Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulundukları sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması, 6- Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 12:30
YORUM EKLE