Bakan Soylu: " Tüm Vilayetlere Bekçi Alımı Yapılacak "

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada bekçilerin görev almaya başladığı günden beri elde ettiği başarılara ve tüm vilayetlere bekçi alımı yapılacağına değinildi...

Bakan Soylu: " Tüm Vilayetlere Bekçi Alımı Yapılacak "

Bekçi alım ilanını bekleyenlere müjdeli haber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' dan geldi. Süleyman Soylu tarafından canlı yayında yapılan açıklamada, bekçilerin göreve başlama tarihlerinden itibaren nasıl kazanımlar elde edildiğine, bekçilerin görev alanı ve yetkileri olduğu mahalleler dahilindeki hırsızlık oranlarındaki azalışa dikkat çekilerek, toplam sayıya yer verildi. Geçtiğimiz günlerde kadro ihdası da yayımlanan bu bekçi alımı için önemli açıklamalara yer veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 bin 500 bekçi alımı yapılacağını aktardı. Açıklamasında tüm vilayetlere bekçi alımı yapılacağını vurgulayan Bakan Soylu, bekçilerin sorumluluk alanları ve yetkilerine yönelik de bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Bekçilerin polis yetkisinde olup olmadığıyla alakalı olarak da o yetkinin sadece polislerde olduğu ifadelerini kullandı.

10 BİN 500 BEKÇİ ALINACAK

Bakan Soylu' nun açıklamalarıyla beraber Resmi Gazete' de 10 bin kişi olarak yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosu için alım yapılacak sayının 10 bin 500 kişi olduğu ifadeleri kamuoyuna yansıdı. EGM bekçi alımı konusunda yüzbinlerce vatandaşımız tarafından merakla ilanın beklendiği biliniyor. Bu alımların 2019 yılı itibariyle gerçekleştirileceği öngörülmektedir. Mevcut bekçi alımlarının tamamlanmasının, mülakat sürecinin sonlanmasının ardından 2019 yılı itibariyle bekçi alımı için ilana çıkılacağı düşünülüyor. Bu alımlar da yine isinolsa.com sitemiz üzerinden sizlere aktarılacaktır. Tüm gelişmelerden haberdar olmak ve bekçi alımı konusundaki bilgilendirmelere ilk siz ulaşmak için mobil uygulamalarımızı Android ve iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz...

Uygulamalar için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan akkus
Ramazan akkus - 2 yıl Önce

Basvuru nerelere yapiliyor kardesim en azindan onuda yaziver.nereyle iletisime gecicez

Ay1602
Ay1602 - 2 yıl Önce

Neden sadece erkek alımı oluyor bekcilikte bayan alımı olmuyor

ilhan kaçar
ilhan kaçar - 2 yıl Önce

bartinda pekcilik yapmak istiyorum

ismail çelik
ismail çelik - 2 yıl Önce

yaş sınırı 35 olması gerekir bu yaşı biraz esnetirseniz çok seviniriz sayın bakanım

Yaserkaratepe
Yaserkaratepe - 2 yıl Önce

Alınsa ne olacak.aldiniz kişiler ya lise mezunu ve yaş sartı 30 yada devlet kurumlarinda yetiştirilmiş kişiler he unutmadan tabi birde torpilliler.onlardan bizim gibi ilkokul bitirmiş 35 40 yaşina gelmiş garibana sıra gelirse.

Yaser karatepe
Yaser karatepe - 2 yıl Önce

Malesef kimimiz durumu iyi olmayıp kimimiz kafası almayıp kimimizinde ağır ve büyük torpili olmayanlarin canı çiksın.nasıl olsa onların canı ailesi geçimleri yok insan deyiller.Malesef olan bizim gibi garibanlara oluyor.yani alta kalanin can çıksın.

Yaser karatepe
Yaser karatepe - 2 yıl Önce

Ne güzel dünya.birde kpss olayı var.Lütfen birazda ilkokulu okumayan maddi sıkıntidan dolayı okumayayan aile geçindirmek zorunda olan ve torpili olmayan garibanları düşünün.Düşünün ki bizde insan oldugumuzu bu vatanda hak hukuk oldunu bilelim.

Yaser karatepe
Yaser karatepe - 2 yıl Önce

Devlet büyüklerimizde ricamız lütfen biz garibanlarında sesini duyun.bizlere insan oldumuzu,bu eşsiz vatanın evlatları oldumuzu hatırlatın.çocuklarımıza bir lokma ekmek götürmemizi sağlayin.duyun artik sesimizi.aldıgımız asgâri ücret yetmiyor.