Bakan Pakdemirli 2153 Memur Alımında Kimlerin Başvuru Yapamayacağını Açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanı mühendis, veteriner hekim, teknisyen ve tekniker alımlarında kadroların sayıları ve başvuru şartları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Bakan Pakdemirli 2153 Memur Alımında Kimlerin Başvuru Yapamayacağını Açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün Gazeteci Hakan Çelik'in konuğu oldu.

Bakan Pakdemirli gündeme ilişkin pek çok konuda değerlendirmeler yaptı. Barajlardaki doluluk oranların geçen yıla göre yüzde 10 gerisinde olduğunu aktardı. Doğu bölgelerde ise 1 puanlık ileride olduğunu aktardı. Bölgelerde farklılık olduğunu aktaran Bakan Pakdemirli 2020 yılında su sorunun olmasını beklemediklerini aktardı. Tarım ve Orman Bakanlığına 2153 memur alımları ile ilgili yeni açıklamalarda yapıldı.

2153 MEMUR ALIMINDA GENÇ İŞSİZLERİN ÖNÜ AÇILACAK

Genç işsizlerin önünü açmak amacı ile daha önce açıklanan mühendis, veteriner, teknisyen alımlarında kamuda çalışanların başvurularının kabul edilmeyeceği aktarıldı. 15 ile 22 Mayıs 2020 tarihlerinde ÖSYM üzerinden yapılacağı aktarıldı. Alımlardaki kadroların norm kadrodaki açıklanan ihtiyaç adete göre yapıldığını ve hiç bir kadronun ötelenmesi söz konusu olmadığını açıkladı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursen
Nursen - 3 ay Önce

Yardimm istiyorum